Rokometaši Celja imajo na začetku sezone veliko težav s poškodbami. Foto: Urban Urbanc
Razigrani Marguč je bil premalo

Tekmo so bolje začeli Španci, ki so si večkrat nabrali dva zadetka prednosti (4:2, 7:5), a borbenim Celjanom je vedno uspelo ujeti priključek.

Pri Špancih je blestel Kiril Lazarov, ki je ob koncu polčasa s svojim sedmim zadetkom izenačil na 13:13. Celjani so v zadnji minuti dosegli dva zadetka in na odmor odšli s prednostjo 15:13. V tem delu igre je Gašper Marguč dosegel kar šest zadetkov.

Zmagovalca je odločil začetek drugega polčasa, ki ga je Atletico dobil s serijo 8:1. Celjani so tako v 12 minutah dosegli le en gol, pa še tega s sedmih metrov. Gostiteljem se je nekajkrat uspelo približati na tri gole (25:22), a so ostali brez točke.

Neuspešen je bil tudi slovenski prvak Gorenje, ki je v gosteh izgubil tekmo proti Metalurgu.