Tako kot lani Cimos je bilo tudi letos Gorenje v Skopju gladko poraženo. Foto: Urban Urbanc
Jure Dolenec
Jure Dolenec zaradi poškodbe stegenske mišice ni igral. Je pa zelo uspešno izvajal sedemmetrovke, s katerih je dosegel vseh sedem golov. Dolenec je bil za Markom Bezjakom (8) drugi strelec Gorenja. Foto: Urban Urbanc
Darko Stanić
Vratar Metalurga Darko Stanić se je znova izkazal. Foto: Reuters

Domači so na krilih 5.000 navijačev v dvorani Borisa Trajkovskega gospodarili od prve minute naprej, medtem ko se Velenjčani nikakor niso znašli.

Metalurg popolnoma razorožil "ose"
Domači so jih namreč z agresivno in gibljivo obrambo popolnoma onemogočili v napadu. Odlična igra v obrambi, ki ji je poveljeval Darko Stanić, je Metalurgu omogočala protinapade, iz katerih so dosegali lahke zadetke. Tako je moral trener Branko Tamše že v 10. minuti pri izidu 5:1 vzeti minuto odmora, ki pa ni bistveno spremenila razmerij sil na igrišču. Varovanci Lina Červarja so imeli vse vajeti igre v svojih rokah, tako da je semafor tik pred koncem prvega polčasa kazal že +8 (13:5). Gorenje se je mučilo v napadu, polovico od šestih zadetkov je doseglo iz sedemmetrovk.

V 39. minuti semafor kazal +9
Tudi začetek drugega polčasa ni prinesel spremembe razmerja sil na igrišču, saj je v 39. minuti semafor po novi obrambi Stanića in golu Goceja Georgievskega iz protinapada kazal že +9 (20:11). Gorenje enostavno ni imelo dinamita, da bi ob granitni obrambi domačih, ki so leteli na krilih navijačev, ujeli priključek. In ko se je že pojavila čista priložnost oziroma "zicer" sta Velenjčane ustavila vratarja Stanić in tudi Angelov. Zmagovalec je bil tako odločen že precej pred koncem. "Osam" se je poznalo tudi to, da na desnem zunanjem ni igral rahlo poškodovani Jure Dolenec, namesto katerega je bil v igri David Miklavčič. Dolenec je sicer zelo uspešno (7/7) izvajal sedemmetrovke.

Gorenje bo v soboto, 13. oktobra, gostovalo v Kielcah.