Mlada celjska ekipa je pokazala veliko talenta in borbenosti. Ob koncu jim je za zmago nad favoriziranim Flensburgom zmanjkalo nekaj moči in izkušenj. Trener pivovarjev Branko Tamše tudi tokrat ni mogel računati na poškodovana Arthurja Patrianovo in Marka Dujmoviča. Foto: www.alesfevzer.com
Blaž Janc
Lasse Svan
Flensburg je v Ligi prvakov zmagal devetič zapored. Danski krilni igralec Lasse Svan je bil z osmimi zadetki prvi strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com
Celjanom ni uspelo presenetiti Flensburga

na parketu dvorane Zlatorog pustili srce, a jim kljub temu ni uspelo presenetiti Flensburga, ki se domov vrača z zmago 30:26.

Pivovarjem je večji del tekme 12. kroga Lige prvakov odlično kazalo. Še v 50. minuti so vodili s 24:22, nato pa je imel Blaž Blagotinšek še "zicer" za +3, a mu je vratar Kevin Möller ubranil poskus.

To je bil prelomen trenutek obračuna, saj je Flensburg v nadaljevanju naredil delni izid 5:0 za 27:24, s čimer je odločil zmagovalca. Blaž Janc je dosegel sedem golov za domače, medtem ko je bil na drugi strani najučinkovitejši Lasse Svan (8).

Celjska računica: tri točke z dveh tekem, Wisla pa nobene
Pivovarje zdaj do konca rednega dela čaka še gostovanje v Zagrebu (27.) in domača tekma z Bešiktašem (5.). Varovanci Branka Tamšeta za preboj v osmino finala potrebujejo tri točke z dveh tekem, hkrati pa trenutno šestouvrščena Wisla, ki gosti še PSG in gostuje v Veszpremu, ne sme osvojiti nobene več.

Dober začetek, odlično nadaljevanje Celja
Celjani so dobro odprli tekmo, trikrat povedli, a je Flensburg vsakič hitro izenačil, nato pa tudi prvič povedel (4:3). Gostje so ušli na 6:4, a sta Janc in Žiga Mlakar poskrbela za izenačenje. Celjani so se čvrsto zoperstavili Flensburgu, ki pa je v 15. minuti po golu Holgerja Glandorfa ob izključitvi Vida Poteka spet povedel s +2 (8:6). Odgovor pivovarjev je sledil, Luka Žvižej je bil namreč s sedemmetrovke dvakrat uspešen za 8:8, Blagotinšek pa je v 18. minuti zabil za 9:8. Po obrambi Urbana Lesjaka in golu Žvižeja pa je semafor kazal 10:8. Ko je po samostojnem prodoru Janc povišal na 12:9, je trener gostov Ljubomir Vranješ vzel minuto odmora. Pivovarji so igrali čvrsto v obrambi in razigrano v napadu.

Lesjak branil "zicerje", Janc zadeval
Celjani tudi v končnici prvega dela niso popuščali. Janc je tako s položaja desnega zunanjega zabil za 13:10, nato pa je nekaj nemških napadov ustavil odlični Lesjak. V enem od protinapadov, ki so sledili, je Janc povišal na 14:11. Po minuti odmora so imeli pivovarji napad za +4, ki ga je uspešno zaključil Blagotinšek (15:11). Izjemno mu je podal Janc. Izid polčasa (15:12) je postavil Lasse Svan. Lesjak je zbral 9 obramb, medtem ko je Janc dosegel pet golov.

Flensburg hitro ujel priključek
Flensburg je na začetku drugega polčasa ekspresno izenačil na 15:15, nato pa v 39. minuti z golom Thomasa Mogensena po dolgem času povedel (18:17). Trener Branko Tamše je vzel minuto odmora. Po njej je Janc izenačil na 18:18, malo kasneje pa je Poteko zabil za 19:18. Po novem zapravljenem napadu Nemcev je Tilen Kodrin v protinapadu povišal na 20:18. Isti igralec je izsilil sedemmetrovko, ki jo je izkoristil Janc za 21:18. Toda Flensburg je naglo izenačil (21:21). Dvakrat zapored je bil v protinapadu uspešen Svan.

Namesto celjskih +3, gostje naredili izid 5:0
Kljub visokemu ritmu in izčrpavajoči bitki pivovarji niso popuščali. Celjski voz je potegnil Žiga Mlakar, ki je z dvema zaporednima goloma za 24:22 Vranješa prisilil k minuti odmora. Po njej je imel Blagotinšek "zicer" za +3, a mu je vratar Möller ubranil poskus. Kazen je hitro sledila, saj sta Svan in Petar Đorđić poravnala izid na 24:24. Möller je nato ubranil poskus Janca, na drugi strani je bil izključen Blagotinšek, malo kasneje pa je Anders Eggert s sedmih metrov povišal na 25:24. Celjani so zapravili napad z igralcem manj, kar je v protinapadu Mogensen kaznoval za 26:24. Ko je Svan v 56. minuti zabil za 27:24, je bil dvoboj odločen.

12. krog, skupina A:
CELJE PL - FLENSBURG 26:30 (15:12)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek 2, Babarskas 1, Janc 7, Razgor 1, Marguč 2, Grošelj, Poteko 3, Zarabec 1, Kodrin 1, Fižuleto, Dobelšek, Mlakar 5, Žvižej 3.

Flensburg-Handewitt: Andersson, Möller, Karlsson, Eggert 4, Glandorf 6, Mogensen 6, Svan 8, Đorđić 2, Jakobsson, Toft Hansen, Gottfridsson, Schmidt 2, Mahe 1, Radivojević, Kozina 1.

Sedemmetrovke: 4/5; 4/4

Izključitve: 12 min; 8 min

KIEL - WISLA PLOCK 26:24 (14:14)

PSG - BEŠIKTAŠ 40:28 (16:11)

VESZPREM - ZAGREB 27:25 (16:12)

Vrstni red: Flensburg in PSG 20, Veszprem 19, Kiel 13, Zagreb 9, Wisla 8, Celje PL 5, Bešiktaš 2.

Skupina B
KIELCE - RHEIN NL 28:27 (12:10)

VARDAR - KRISTIANSTAD 38:36 (21:19)

KOLDING - MONTPELLIER 27:26 (14:12)
BARCELONA - PICK SZEGED 30:25 (19:14)

Vrstni red: Barcelona 19, Kielce 17, Szeged in Rhein-Neckar po 15, Vardar 14, Montpellier 7, Kristianstad 5, Kolding 4 točke.

Zmagovalci skupin se uvrstijo v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.