Niko Medved je za Gorenje dosegel pet zadetkov. Foto: RK Gorenje Velenje/Goran Vadlja Kamenjašević
Je bila menjava Šibile želja igralcev?
Gorenje porazilo zadnjeuvrščeni Izviđać

Slovenski podprvaki so na svoji peti tekmi v regionalnem tekmovanju dosegli drugo zmago. "Ose" so začele zaspano, tekmeci so jim v 14. minuti ušli na tri gole (5:8), nato pa so vendarle strnile svoje vrste in šest minut pozneje tekmo postavile v začetno izhodišče (8:8). V končnici prvega polčasa so Velenjčani uveljavili svoje prednosti in po dveh zadetkih Blaža Kleča najprej ušli na 11:9, na odmor pa so se podali s prednostjo treh golov (14:11).

Gostitelji so imeli v drugi polovici tekme vseskozi nadzor nad tekmeci iz Ljubuškega, ki v dozdajšnjem delu Lige Seha še niso okusili slasti zmage. V 41. minuti so si priigrali pet zadetkov prednosti (21:16), v nadaljevanju pa že v kali zatrli vse morebitne poskuse rokometašev Izviđača po preobratu.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Niko Medved in Matjaž Brumen, ki sta dosegla po pet golov, izkazal pa se je tudi vratar Rok Zaponšek, ki je zbral 17 obramb. Na naslednji tekmi 18. oktobra v Rdečo dvorano prihaja Vardar.