Darko Stanić je bil igralec tekme na derbiju Srbov z Danci. Foto: Reuters
Nemški rokometaši
V skupini B ni več ekip s popolnim izkupičkom. Nemci so za las ugnali Makedonce in se seveda prešerno veselili prvih dveh točk na prvenstvu. Foto: Reuters
Makedonski navijači
Makedonski rokometaši imajo v Nišu močno podporo. Nekateri njihovi navijači se niso izkazali. Pred tekmo so z jajci obmetavali avtobus nemške reprezentance. Foto: EPA

Nemčija je le za gol premagala Makedonijo (23:24).
V skupini A je bila Poljska z 41:24 boljša od Slovaške, v skupini B pa je Makedonija vse do konca držala korak z Nemci, ki so slavili s 24:23. Nemčija je v 1. krogu izgubila proti Češki (24:27). Makedonce je v Nišu spremljalo kar štiri tisoč navijačev.
Nemci so sicer dobro začeli in povedli s 3:0, a so nato z dvema zadetkoma prvič znova vodili "šele" pri izidu 11:9. Ob polčasu je bilo 12:12. Makedonci so v drugem polčasu povedli s 17:15, toda v 50. minuti so bili znova v prednosti Nemci (20:19). 58 sekund pred koncem je Uwe Gensheimer zadel za vodstvo Nemčije s 24:23, v zadnjem napadu Makedoncev pa Kiril Lazarov zadel le prečko in dve točki sta pripadli Nemcem.

Srbska obramba na čelu s Stanićem spet blestela
Na tekmi v Beogradu je odločilni gol za zmago gostiteljev, ki so še ob polčasu zaostajali za dva gola, prispeval Dalibor Čutura. Znova je bil izjemno razpoložen vratar Darko Stanić, ki je tokrat zbral 17 obramb, delo mu je olajšala čvrsta obramba. Danci, svetovni podprvaki, so v drugem delu dosegli le 10 golov.