Ana Gros je bila s petimi zadetki spet najboljša slovenska strelka, vendar je prvi zadetek dosegla šele po 25 minutah, ko je bila slovenska barka skorajda že potopljena. Foto: www.alesfevzer.com
Rokometašica Metza Grace Zaadi (6 golov) je bila najboljša igralka tekme. Foto: EPA
Francoska granitna obramba ustavila Grosovo
Francozinje so se oddolžile Slovenkam
Prvi gol Slovenk šele v 13. minuti

Svetovne prvakinje, ki si po spodrsljaju z Rusijo niso smele privoščiti nove napake, so pred 6.000 gledalci v razprodani dvorani v Nancyju silovito začele in po dobrih desetih minutah povedle s 5:0. Slovenke se v napadu niso znašle proti agresivni obrambi, posledica so bile številne izgubljene žoge in prvi zadetek šele ob koncu 13. minute (Teja Ferfolja).

Ana Gros, ki je ob slovenskem podvigu na lanskem SP-ju (prav na današnji dan pred enim letom so Slovenke Francozinje premagala s 24:23) dosegla devet golov, je imela okrog sebe pogosto dve igralki in je prvič zadela šele po 25 minutah, ko je znižala slovenski zaostanek na 12:6. Ob polčasu je bilo 8:17, Grace Zaadi (na koncu izbrana tudi za igralko tekme) je bila s petimi goli prva strelka.

V drugem polčasu prve favoritinje letošnjega EP-ja niso bile več tako zelo motivirane, vseeno pa v nobenem trenutku njihova visoka zmaga ni bila ogrožena. Ko skoraj šest minut ni bilo slovenskega gola, so v 53. minuti povedle s 26:15, kar je bila najvišja prednost na tekmi.

"Ne vem, zakaj smo tako nervozno začele tekmo. Nismo imele česa izgubiti, one pa. Naš napad ni bil na želeni ravni, nismo se držale sistema in Francozinje so zasluženo zmagale," je za TV SLO povedala Tamara Mavsar. Slovenija je po drugem porazu v Nancyju brez točke, za konec predtekmovanja in tudi prvenstva (Slovenija bo v vsakem primeru zadnja v skupini) pa jo v torek čaka dvoboj z Rusijo.

EP v rokometu, skupina B:
SLOVENIJA - FRANCIJA 21:30 (8:17)
Slovenija: Zec, Vojnović (8 obramb), Gros 5, Krajnc, Žabjek, Stanko 4, Abina, Barič 1, Mavsar 2 (2), Ferfolja 1, Zulić 3, Pišek, Vučko, Krhlikar 1, Beganović 4, Amon.

Francija: Glauser, Leynaud, Coatanea 2, Ayglon, Pineau, N'Gouan 1, Zaadi 6 (1), Houette 3, Niakate 1, Dembele 3, Flippes 3, Kanor 1, Edwige, Foppa 3, Nze Minko 4, Lacrabere 3 (1).

Sedemmetrovke: Slovenija 2/2, Francija 2/3.
Izključitve: Slovenija 4, Francija 4 minute.