Jure Dolenec je dosegel šest golov. Foto: Urban Urbanc
Gorenje
Velenjčanom je enomesečni premor dobro del, saj so prikazali odlično igro. Foto: Urban Urbanc
Tretja zmaga Gorenja v Ligi prvakov

Velenjčani so se v prvem polčasu dobesedno poigrali z gostitelji, to je bila prava učna lekcija rokometa, nekakšna igra mačke z mišjo. Izbranci Branka Tamšeta so v uvodnih dvajsetih minutah prikazali "atomsko predstavo": obramba je bila naravnost nepremagljiva, če se je v njej pokazala razpoka, pa je na sceno stopil vratar Ivan Gajić, ki je domačim rokometašem iz minute v minuto "nabijal" vse večje komplekse.

Najvišja prednost v prvem delu 4:15
Še lepšo predstavo so "ose" prikazale v napadu: postavljeno tekmečevo obrambo so razbijali s hitrim kroženjem žoge in zadetki z vseh mogočih položajev, veliko golov pa so dosegli iz bliskovitih nasprotnih napadov. Temu primerno se je odvijal "film tekme": v 10. minuti so vodili s +6 (2:8), v 20. s 4:14, najvišjo prednost pa so si priigrali dve minuti pozneje, ko se je na semaforju zasvetil izid 4:15.

Po tem naravnost sijajnem obdobju je nastopilo nekajminutno velenjsko zatišje, do sape so prišli tudi gostitelji, ki so na odmor odšli z zaostankom sedmih golov (9:16).

15 obramb Gajića
V prvem polčasu bledi Francozi so svoj najlepši obraz prikazali v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko so znižali na 13:19, nato pa so rokometaši iz Šaleške doline znova zaigrali na vso moč in z delnim izidom 4:0 v 43. minuti znova povišali na +10 (14:24). Pet minut pozneje so po golu Klemna Cehteta povedli s 15:27, minuto zatem pa po zadetku Janeza Gamsa s 16:28. Najvišjo prednost so si priigrali v 55. minuti, ko je Marko Dujmović povišal na 18:31.

V velenjskem moštvu je bil najbolj učinkovit Fahrudin Melić, ki je dosegel osem golov, po šest zadetkov sta prispevala Jure Dolenec in Cehte. Izkazal se je tudi vratar Gajić s 15 obrambami.

Chambery, ki je po petih krogih še brez točk, bo v soboto gostoval v Velenju.