Igralci Cimosa Koper so drugič zapored visoko dvignili pokal. Foto: MMC RTV SLO
Miladin Kozlina
Miladin Kozlina je bil izbran za najboljšega igralca zaključnega turnirja. Foto: MMC RTV SLO
Blaž Vončina, Cimos Koper
Blaž Vončina je odlično opravil delo. Foto: MMC RTV SLO
Cimosu drugi zaporedni pokalni naslov

Koprčane je pred domačim občinstvom na Bonifiki v finalu čakalo lažje delo kot v polfinalu proti Mariborčanom. Celje je bilo v prvem polčasu in prvi polovici drugega povsem nadigrano. Varovanci Matjaža Tominca so si lepo prednost nabrali predvsem s čvrsto igro v obrambi. Celjani v svojih vrstah niso imeli za strel razpoloženega igralca, še največ je pokazal Miladin Kozlina. Nasprotno so imeli domači več igralcev, ki so uspešno rešetali mrežo gostov. Darko Stanić je ustavljal strele, v protinapadih pa sta zadevala Uroš Rapotec in Nejc Poklar.

Celjani pritisnili, Koprčani so se ubranili
Ko so rokometaši odhajali na odmor, je semafor kazal izid 13:9. V začetku drugega dela so domači prednost še povečali, v 42. minuti so vodili celo za osem golov (20:12). Slovenski prvaki so v zadnjih 15 minutah pritisnili, izkazal se je tudi tretji celjski vratar Aljoša Čudič (zbral je 9 obramb). Izid je bil znižan na 23:19. Varovanci Toneta Tislja so med 47. in 58. minuto naredili delni izid 5:0. Tominec je v vratih zamenjal Stanića z Blažem Vončino, ki je v 56. minuti ubranil dva celjska strela. Po golu Alena Blaževiča je bilo konec desetminutnega strelskega posta Koprčanov in tekma se je dokončno prevesila na stran branilcev naslova.

Izjavi po finalni tekmi:
Matjaž Tominec (trener Cimosa Kopra): "Moji igralci so si močno želeli, da bi na svojem igrišču ubranili lansko pokalno lovoriko. Dodatno so jih motivirali nekateri kritični odmevi po sobotni nekoliko slabši polfinalni tekmi proti Mariborčanom. Po tej tekmi so nas namreč nekateri že odpisali, a smo dokazali, da smo dobra ekipa."

Tone Tiselj (trener Celja Pivovarna Laško): "Koprčanom čestitam za pokalno zmago. Dosežena je bila v kakovostni predstavi in lepem vzdušju, odločila pa je njihova daljša klop in večja izbira igralcev. Nam je polfinalni obračun proti Velenjčanom vzel veliko energije, za zmago pa smo bili enostavno premalo spočiti."

Nekaj utehe lahko Celjani morda najdejo v tem, da so trenerji za najkoristnejšega igralca turnirja izbrali Kozlino. Za najboljšega vratarja je bil izbran Stanić (Cimos Koper), najboljši strelec turnirja pa je bil z 18 goli Simon Razgor (Klima Petek Maribor).