Nastop Luke Žvižeja je bil zaradi poškodovane tetive na desni nogi vprašljiv, vendar je lahko igral in dosegel tri zadetke, od tega dva iz sedemmetrovke. Foto: Urban Urbanc

Za poraz sem kriv jaz! Kriv sem, ker so moji igralci streljali pol visoko, ker so naredili toliko tehničnih napak, ker niso znali prenesti žoge v napad, imeli nikakršno realizacijo. Sem izjemno jezen. Sram me je.

Vladan Matič, trener Celja Pivovarne Laško
Laszlo Nagy
Veszprem je z 31:30 premagal Kiel, domači zvezdnik Laszlo Nagy, ki je pred tekmo dobil nagrado za najboljšega rokometaša lanske sezone na svetu, pa je dosegel devet golov. Foto: EPA
Celjani razglašeni v Romuniji

Prvi polčas (10:5) so celjski rokometaši odigrali porazno, kot da jih je deseturno potovanje v Buzau povsem izčrpalo. Prvi zadetek so dosegli po osmih minutah, ko je Luka Žvižej uspešno izvedel sedemmetrovko, na zadetek iz igre pa je bilo treba čakati do 16. minute in gola Žige Mlakarja. Na srečo so tudi Romuni delali napake, tako da jim več kot sedem golov naskoka (9:2) ni uspelo priigrati.

Lesjak zamenjal Skoka
Trener Vladan Matić je poskušal z menjavami, vzel je dve minuti odmora, toda igra se niti v obrambi (presenečenje z obrambo 5-1 se ni obneslo) niti v napadu ni popravila in je bila daleč od sobotne predstave proti Sävehofu. Nerazpoloženega vratarja Matevža Skoka je zamenjal Urban Lesjak. V 15 sezonah sodelovanja v Ligi prvakov se Celju še ni zgodilo, da bi do polčasa dosegli le pet zadetkov! Dosedanji negativni rekord je bil iz sezone 2008/09 (šest golov na tekmi proti Zagrebu).

Popescu zbral 20 obramb
V drugem polčasu je bila obramba slovenskih podprvakov sicer boljša, toda v napadu je bilo preveč napak, odlično pa je branil tudi vratar Mihai Popescu (skupaj 20 obramb). Zaostanek sedmih golov je Celju sredi drugega polčasa uspelo znižati na 15:12, toda nato so gostitelji spet ušli predaleč in pred polno dvorano zasluženo slavili prvo evropsko zmago sezone Lige prvakov, ki se bo nadaljevala 17. novembra.

Matić prevzel odgovornost za polom
Vladan Matič, trener Celja Pivovarne Laško: "Vso odgovornost prevzemam nase. Ni sramota izgubiti, toda izgubiti na takšen način, po 18 izgubljenih žogah, oziroma tehničnih napakah, naši katastrofalni igri v napadu, kjer smo z neizdelanimi streli razbranili njihovega vratarja ... Za poraz sem kriv jaz! Kriv sem, ker so moji igralci streljali pol visoko, ker so naredili toliko tehničnih napak, ker niso znali prenesti žoge v napad, imeli so nikakršno realizacijo. Sem izjemno jezen. Sram me je. Na koncu imamo odličen rezultat, glede na to, kako smo igrali."