Sebastian Skube je bil s sedmimi goli najboljši strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
David Razgor
David Razgor je v zadnji sekundi zapravil sedemmetrovko za izenačenje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vladan Matić
Vladan Matić je bil upravičeno ponosen na svoje varovance. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Celjani blizu točki na Madžarskem

Poraz je grenak, saj so borbeni Celjani nadoknadili zaostanek šestih golov (12:6) in v drugem polčasu dvakrat tudi povedli (24:23). V zadnji sekundi je David Razgor izsilil sedemmetrovko, ki jo je tudi sam izvajal. A na celjsko nesrečo se je žoga odbila od tal in poletela čez vrata.

Kljub temu je predstava pivovarjev dober znak pred domačim obračunom s Croatio, ki bo v boju za osmino finala pomembnejši.

Dober začetek in konec polčasa Celjanov
Luka Žvižej
je dosegel prvi gol na tekmi (1:0), nadaljevanje pa je pripadlo domačim, ki so si hitro priigrali nekaj golov prednosti. Pri 7:2 v 12. minuti je trener Vladan Matić vzel minuto odmora, po kateri je Momir Ilić s sedemmetrovko povišal na 8:2. Fizično močnejši Veszprem je brez večjih težav nadziral položaj na igrišču. Pri 12:6 v 20. minuti je Matić vzel novo minuto odmora, ki je obrodila sadove, saj so se Celjani s štirimi zaporednimi goli povsem približali (12:10). Dvakrat je zadel Sebastian Skube, po enkrat pa Nemanja Zelenović in David Razgor. Polčas se je končal s 13:10.

Prednost Veszprema skopnela le na +1
Celjani so pogumno nadaljevali in vseskozi "dihali za ovratnik" Veszpremu. Po dveh zaporednih golih Vida Poteka je semafor v 44. minuti kazal le 20:18. Sledila sta še gola Skubeta in Gašperja Marguča, po katerih je vodstvo Veszprema "skopnelo" le na +1 (21:20), tako da je moral domači trener Antonio Ortega v 45. minuti vzeti odmor.

Razgor in Skube zadela za vodstvo
A Matićevi varovanci niso popuščali. Pri 22:21 so imeli napad za izenačenje, vendar je strel Skubeta ustavila vratnica. Malo pozneje je Gašper Marguč sam stekel proti Mirku Aliloviću, vendar mu je ta ubranil strel. Marguč je dobil še eno priložnost in jo deset minut pred koncem tudi izkoristil za 22:22. To pa še ni bilo vse, Razgor je v naslednjem napadu zadel za vodstvo (23:22). Kljub igralcu manj je Skube zadel za novo vodstvo (24:23).

Razgor zapravil sedemmetrovko za izenačenje
Pri 24:23 je Poteko dobil rdeči karton, Tamas Ivancsik pa je izenačil na 24:24. Alilović je ob vodstvu domačih s 25:24 ubranil sedemmetrovko Marguču, v naslednjem napadu pa je sledil gol za 26:24. Ko je Ilić tri minute pred koncem ob igralcu manj zadel za 27:24, je kazalo, da je dvoboj odločen. Toda Celjani so v minuti zabili dvakrat (27:26). Malo pozneje je Matevž Skok ubranil še sedemmetrovko Iliću. Pivovarji so imeli napad za izenačenje. 20 sekund pred koncem je bil izključen še Mirsad Terzić. Razgor je tik pred sireno izsilil sedemmetrovko, ki jo je sam tudi izvajal, a neuspešno. Žoga se je odbila od tal in čez vrata.

Matić: Upam, da nas bo ta poraz dvignil
"Zelo žal mi je. Imeli smo možnost za veliko točko na koncu po naši veliki borbi. A nekdo zgoraj je očitno želel, da temu ni tako. Upam, da se nam bo to vrnilo že na naslednjih tekmah s Slovanom, Zagrebom in Velenjem. Prav tako upam in verjamem, da to na nas ne bo vplivalo negativno, temveč nas bo vzdignilo, nam dalo voljo, željo in moč, da Celje odpeljemo tja, kamor smo si zastavili. To je med šestnajst v Ligi prvakov in do domačih naslovov. Na naš slabši začetek danes je malce vplivala trema, ko pa smo se zbrali, je bilo to resnično dobro in bil sem ponosen, da sem del te ekipe," je po tekmi za spletno stran kluba dejal Matić.