Rokometaši Gorenja so spet osvojili Zlatorog. Foto: Urban Urbanc
Gašper Marguč
Gašper Marguč je bil z 9 goli najboljši strelec tekme. Foto: Urban Urbanc
Gorenje znova osvojilo Zlatorog

Cehte, ki je bil s sedmimi goli najboljši strelec državnih prvakov, je zadel z devetih metrov s strelom prek bloka v zadnjih sekundah tekme, za katero se je zdelo, da jo bodo Velenjčani gladko zmagali, saj so v 50. minuti vodili že s +6 (23:17).

Toda pivovarji so na krilih približno 2.500 navijačev minuto in pol pred koncem izenačili na 24:24 (David Razgor s sedemmetrovke), nato pa celo zapravili napad za vodstvo. Na drugi strani je bil Cehte v predzadnji sekundi natančnejši ...

Celjani brez Žvižeja, Perića in Potočnika
Celjani so srečanje odigrali brez poškodovanih Luke Žvižeja, Dejana Perića in Gregorja Potočnika, medtem ko je pri gostih manjkal le Darko Cingesar. Prvi polčas je postregel z izenačenim in trdim rokometom. Celjani so povedli z 2:0 (Žiga Mlakar, Vid Poteko), a so gostje hitro ujeli priključek, nato pa tudi sami ušli na +2 (12:10). "Ose" so ob polčasu vodile s 13:12. Velenjčani so silovito začeli drugi polčas in v 46. minuti povedli z 21:15. Proti pričakovanjem je sledila napeta "zadnja četrtina", v kateri pa so domači potegnili krajši konec ...