Klemen Cehte je blestel z osmimi goli. V 48. minuti se po rokoborskem prijemu Jacoba Heinla ni mogel zadržati. Foto: Aleš Fevžer
Marko Bezjak
Marko Bezjak je dobro vodil velenjsko igro. Foto: Aleš Fevžer
Holger Glandorf
33-letni veteran Holger Glandorf je v drugem polčasu reševal Flensburg. Foto: EPA
Simon Razgor
Simon Razgor je na Norveškem dosegel pet golov. Foto: Boštjan Selinšek
Gorenje blizu, a tudi daleč od četrtfinala
Slovo Cimosa z zmago
Slovo Gorenja od Lige prvakov

Tako kot Celjani lahko tudi Velenjčani obžalujejo, da niso doma iztržili več. Tokrat je Gorenje, ki je nastopilo brez poškodovanega Mateja Gabra, pokazalo povsem drugačen obraz kot pred tednom dni.

Cehte, Bezjak in Dolenec blesteli
Na krilih izjemne zunanje linije Klemen Cehte, Marko Bezjak in Jure Dolenec so Velenjčani vodili večji del tekme, največ na začetku drugega polčasa, ko je semafor kazal +3 (16:13). "Osam" podvig nazadnje ni uspel, za kar je najzaslužnejši Holger Glandorf, ki je Flensburg držal v igri in bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Zadetek manj je dosegel Cehte, ki pa je bil v 48. minuti izključen, potem ko je zaradi grobega prekrška prisolil zaušnico Jacobu Heinlu.

Prvi polčas pripadel Gorenju
Uvodne minute niso prinesle prednosti za nobeno izmed ekip. Flensburg je nato povedel s 6:4, na kar so Velenjčani odgovorili z delnim izidom 3:0. Po golu Golčarja v 18. minuti za vodstvo z 9:7 je moral domači trener Ljubomir Vranješ vzeti minuto odmora. Pri Velenjčanih je bil izjemno razpoložen Cehte, ki je v 27. minuti s svojim četrtim golom zadel za 12:11. Cehte je na prvi tekmi zaradi bolezni igral zelo malo. Izid polčasa (13:14) je z golom prav v zadnji sekundi postavil Dolenec.

Cehte v 32. minuti zadel za 16:13
Drugi polčas se je začel zelo dobro - z obrambo Gajića in s projektilom Bezjaka za 15:13. Po novi obrambi Gajića pa je Cehte v 32. minuti povišal na 16:13. Toda domači so v treh minutah izenačili, nato pa po zapravljenih napadih Velenjčanov povedli s 17:16. A z enako mero so vrnile tudi "ose", tako da je semafor v 40. minuti po golu Dolenca kazal 19:17. Flensburg se je vrnil z dvema goloma Holgerja Glandorfa.

Cehte po zaušnici Heinlu izključen
Pri 23:23 v 48. minuti je do takrat najboljši igralec tekme Cehte izgubil živce in primazal zaušnico Heinlu, ki ga je predtem z rokoborskim prijemom podrl na tla. Cehte je prejel rdeči karton. Gorenje se je kljub izključitvi Cehteta pogumno borilo, a se mu ni uspelo odlepiti za več kot zadetek. Ko je v 58. minuti Knudsen po dolgem času zadel za vodstvo domačih s 26:25, je bil zmagovalec odločen. Piko na i je postavil Glandorf.

LIGA PRVAKOV
OSMINA FINALA, povratne tekme

FLENSBURG - Gorenje 28:25
27:25 (13:14)

Flensburg: Glandorf 9, Eggert (3) in Gustafsson 4, Mogensen 3, Heinl in von Gruchalla 2, Kaufmann in Knudsen 1.

Gorenje: Cehte 8, Bezjak 6 (1), Dolenec 5, Medved 3, Dobelšek, Golčar in Melić 1.

Füchse Berlin - ATLETICO MADRID 26:27 (13:14) 29:29

V odebeljenem tisku so izidi prvih tekem.

Maribor s porazom v četrtfinale
V Pokalu EHF so rokometaši Maribora Branika v zadnji tekmi skupinskega dela izgubili na Norveškem pri Elverumu (30:27), a so se kljub temu uvrstili v četrtfinale, saj je najslabše drugouvrščeno moštvo po porazu s Prešovom postal Kolding.