Borut Mačkovšek je bil tako kot v Celju tudi v Hamburgu najboljši strelec pivovarjev. Tokrat je zabil sedem golov. Foto: Aleš Fevžer
Sebastian Skube
Sebastian Skube je dobro razigraval svojo ekipo. Foto: Aleš Fevžer
Celjani se poslavljajo od Evrope

Varovanci Vladana Matića so se v Hamburgu predstavili s pogumno in precej boljšo igro kot pred tednom dni na domačem igrišču. Na roko jim je šel tudi nekoliko "ležernejši" pristop domačinov, ki pa je bil zaradi zmage na prvi tekmi pričakovan.

Hamburg po 1:3 ušel na 12:7
Celjani so pogumno začeli srečanje in v 6. minuti po golu Boruta Mačkovška povedli s 3:1. A domači so kmalu vzpostavili ravnotežje, izenačili, nato pa tudi ušli. Največ za pet golov v 25. minuti - 12:7. Končnica prvega dela je spet pripadla pivovarjem, ki so se približali le na gol zaostanka (13:12).

Mlakar v 47. minuti zadel za +3
Tudi uvodne minute drugega polčasa so bile v znamenju gostov, ki so z goloma Luke Žvižeja in Gašperja Marguča povedli s 14:13. Sledila je izenačena tekma, v sredini drugega dela pa je razigranim Celjanom po golih Žvižeja, Mačkovška in Žige Mlakarja uspelo povesti s +3 (24:21).

Pivovarji niso popuščali
Deset minut pred koncem je semafor še vedno kazal +3, za kar je z dvema zaporednima zadetkoma poskrbel Sebastian Skube. V 54. minuti so imeli pivovarji celo napad za +4, a so ga zapravili, tako da se je Hamburg približal na 27:28. Toda Celjani niso popuščali, Skube je v 57. minuti po izjemnem prodoru povišal na 30:27, malo pozneje pa Žvižej s sedemmetrovke na 31:27, s čimer je bila tekma odločena.