Thierry Omeyer je bil znova v izjemni formi. Foto: EPA
Michael Guigou
Michael Guigou je dosegel štiri zadetke. Foto: EPA
Francozi pometli z Argentinci

Francozi so že od prve minute popolnoma zagospodarili na igrišču in držali vse vajeti igre v svojih rokah. Pri trikolorih je šest golov zabil Valentin Porte, enega manj pa Guillaume Joli. Vrata je zaklenil izjemni Thierry Omeyer (13 obramb), ki je v prvem delu spravljal Argentince v obup, po tridesetih minutah je bilo 16:6. V drugem polčasu so Francozi precej varčevali z močmi.
Nemci še vedno neporaženi
Nemčija z Egiptom ni imela težav (23:16). Nemci, ki so še brez poraza na tem SP-ju, so velik korak do zmage naredili že v prvem polčasu, ko so na krilih Patricka Grötzkega, ki je zadel vseh pet strelov, po 30 minutah vodili z 12:8. V prvih desetih minutah drugega polčasa je prednost narastla na 18:10.
Švedi brez medalje
Poljaki so se zmage s 24:20 proti Švedski veselili na krilih bratov Jurecki, Michal in Bartosz sta zadela vsak po petkrat, en gol manj je prispeval Michal Daszek.