Tamara Mavsar je bila s sedmimi goli najboljša v slovenski vrsti. Foto: Aleš Fevžer

Slovenke so v nasprotju s prvim obračunom tokrat prikazale precej slabšo predstavo. Srečanje je bilo vseskozi izenačeno, ob polčasu so varovanke Uroša Bregarja vodile z 11:10.

Tudi v drugem delu je bila slika na igrišču podobna. Potem ko so Makedonke izenačile na 21:21, je odločilni zadetek slabo minuto pred koncem zabila Nina Jeriček, ki je bila s šestimi zadetki druga slovenska strelka. Enega več (7) je dosegla Tamara Mavsar.

V drugi tekmi skupine je Črna gora z 31:29 ugnala Hrvaško. Slovenke, ki so tretje v skupini, bodo junija igrale s Črnogorkami v gosteh in s Hrvaticami doma.

EVROPSKO PRVENSTVO 2016

KVALIFIKACIJE, skupina 4, 4. krog

Skopje:
MAKEDONIJA - SLOVENIJA
21:22 (10:11)

Makedonija: Antik, Petkovska, Stojanovska 5, Gakidova 4 (4), Veličkovska, Mitova, Beleska 1, Nolevska, Gjeorgijevska, Serafimovska, Nikolik, Keramičjeva, Jovanovska 1, Ristovska 4 (1), Livrinkij 2 Sazdovska 4.

Slovenija: Stefanišin, Marinček, Stanko 1, Ferfolja, Krhlikar 1, Gros 1, Krajnc, Jeriček 6, Čerenjak, Mavsar 7 (4), Lazović 5, Irman, Koren, Barič, Petrinja 1, Šon.

Sedemmetrovke: 5/6; 4/4

Izključitve: 6 min; 8 min

ČRNA GORA - HRVAŠKA 31:29 (19:15)

Vrstni red: Hrvaška in Črna gora 6, Slovenija 4, Makedonija 0 točk.

Na EP, ki bo med 4. in 18. decembrom, se bodo poleg gostiteljice Švedske uvrstile prvo- in drugouvrščene ekipe iz vsake skupine ter najboljša tretja iz sedmih kvalifikacijskih skupin.