V dvobojih Celja in Velenja ostrih dvobojev nikoli ne manjka, tokrat so jo slabše odnesli Celjani. Za prvi naslov državnih prvakov po letu 2010 nimajo več velikih možnosti. Sebastian Skube je tokrat dosegel štiri gole. Foto: Aleš Fevžer
Branko Tamše
Branko Tamše se bo očitno od velenjske klopi poslovil z novim naslovom državnega prvaka. Foto: MMC RTV SLO
Velenjčani tokrat prepričljivo boljši

Velenjčani imajo tako pet krogov pred koncem tri točke prednosti, s Celjani pa se bodo udarili ravno v zadnjem krogu 25. maja v domači Rdeči dvorani. V Zlatorogu so Celjani proti "osam" doživeli že tretji prvenstveni poraz letos, ta pa je bil najbolj prepričljiv.

Gorenje ves čas vodilo
Varovanci Branka Tamšeta so prevladovali skozi celotno tekmo in niti enkrat niso izpustili vodstva iz svojih rok. Že v prvem polčasu jim je izredno dobro služila trdna obramba z vratarjem Ivanom Gajićem (13 obramb) na čelu, tako da so večkrat povedli za tri zadetke, tik pred odmorom pa prišli do najvišje prednosti štirih zadetkov po golu Nika Medveda (12:16).

4.000 gledalcev ni dočakalo povratka Celja
4.000 gledalcev tudi v drugem delu ni dočakalo vrnitve svojih ljubljencev, ki velikih tekmecev v svoji dvorani niso premagali že vse od marca 2011! Gorenje je lepo izkoriščalo napake domačih v napadu in zadevalo iz lahkih protinapadov. Gostujoča prednost je bila še najbolj na preizkušnji v 52. minuti po golu Luke Žvižeja za 22:24, a sta s hitrima zadetkoma odgovorila Marko Bezjak in David Miklavčič.