Carlos Alcaraz je debitiral v Queen's Clubu na sanjski način. Začel je zelo povprečno. V uvodnem krogu je Francoza Arthurja Rinderknecha premagal šele v podaljšani igri odločilnega niza, nato pa je ujel pravi ritem. Foto: EPA

Španec, ki je lani pri 19 letih postal najmlajši prvi igralec sveta, ima zdaj 80 točk prednosti pred Đokovićem. Srb je Alcaraza pred dvema tednoma prehitel po zmagi na Rolandu Garrosu. Najboljša igralca sveta sta se pomerila v polfinalu na pariškem pesku, kjer so Alcaraza zdelali krči na začetku tretjega niza.

"Z veliko samozavestjo odhajam v Wimbledon. Ves teden sem igral na visoki ravni, zato se mi zdi, da sem med favoriti za zmago v Wimbledonu. Videl sem statistiko, da je Novak dobil v Wimbledonu več obračunov kot vsi preostali igralci med najboljšo dvajseterico na lestvici ATP skupaj. Kaj lahko sploh še dodam? Đoković je glavni favorit za zmago v Wimbledonu. Skušal bom nadaljevati na tej ravni. Morda bom imel priložnost, da ga premagam ali pa vsaj zaigram v finalu," je po zmagi nad Alexom De Minaurjem v finalu turnirja v Queen's Clubu poudaril Alcaraz.

Finalni obračun je dobil s 6:4 in 6:4, Alcaraz ni niti enkrat izgubil servisa. "Prav poseben občutek je, ko je na tej prestižni lovoriki moje ime. Ta zmaga mi bo ostala v spominu do konca življenja."

Novak Đoković je dobil zadnje štiri izvedbe Wimbledona. Nanizal je 28 zmag zaporedoma in težko ga bo ustaviti na pohodu do 24. zmage na turnirjih za grand slam. Foto: Reuters

Đoković že okusil sveto travo: "Še sem lačen"
Đoković je na prizorišču tretjega turnirja za grand slam že preizkusil sveto travo. To je v skladu z lastno tradicijo zmagovalec 23 turnirjev velike četverice tudi okusil in ob tem zapisal na Instagramu, da je "lačen še za več".

Srb v Wimbledonu dobil že 86 obračunov
Prestižni pokal je dvignil v letih 2011, 2014, 2015, 2018, 2019, 2021 in 2022. Leta 2020 je Wimbledon zaradi pandemije covida-19 odpadel. Zadnji poraz na sveti travi je Đoković doživel v četrtfinalu julija 2017 proti Tomašu Berdychu. Skupno ima kar 86 zmag in le deset porazov.

Prvi igralec sveta je v tej sezoni osvojil oba turnirja velike četverice. Najboljši je bil januarja v Melbournu, kjer je v finalu ugnal Stefanosa Cicipasa, pred dvema tednoma pa je bil v finalu Rolanda Garrosa boljši od Casperja Ruuda.

V Wimbledonu bo 36-letnik lovil osmo zmago na Church Roadu, s čimer bi se izenačil z Rogerjem Federerjem. Ob posnetku okušanja zelenice je Srb zapisal: "Obujam spomine na njen okus in lačen sem še za več."

Turnir v londonskem južnem predmestju se bo začel prihodnji ponedeljek in se končal z moškim finalom 16. julija.