Jeremy Chardy je prvič v karieri premagal Andyja Murrayja. Foto: Reuters
Roger Federer
Roger Federer v osmini finala ni imel veliko dela. Foto: Reuters

Škot, ki je branil naslov v Cincinnatiju, je prvi niz izgubil v sedmi igri. Chardy, ki se je v žreb turnirja prebil kot srečni poraženec, je v drugem nizu povedel s 4:2 in si s tem priigral odločilno prednost za zmago. Murray in Chardy sta se pomerila petič. Prvič je slavil Francoz.

Murrayju je poškodba kolena preprečila nadaljevanje nastopa na mastersu v Torontu. Chardy, ki na lestvici ATP zaseda 38. mesto, igra v zadnjem času v odlični formi. Premagal je že Andyja Roddicka v prvem krogu, v Torontu pa je bil boljši tudi od Joja-Wilfireda Tsongaja. Naslednji nasprotnik 25-letnega Francoza bo Argentinec Juan Martin Del Potro.

Zadnji dvoboj pred US Opnom
To je bil zadnji preizkus za Murrayja pred turnirjem v Flushing Meadowsu: "Ne bom več igral pred US Opnom. Na velike turnirje sem odhajal že z različnimi popotnicami. Šel sem že z zmago na turnirju, pa se potem ni izšlo. Letos pa sem pred Wimbledonom izgubil v prvem krogu v Queensu in se nato na "sveti travi" prvič prebil v finale. To torej nima velikega vpliva, a jasno je, da bi se red bolje odrezal v tem tednu," je povedal Murray.

Brez težav se je v četrtfinale turnirja prebil prvi igralec sveta Roger Federer, ki je po 62 minutah premagal 19-letnega Avstralca Bernarda Tomića s 6:2 in 6:4. Švicarja čaka zdaj Mardy Fish, ki je ugnal Čeha Radeka Stepaneka s 6:3 in 6:3. "Igra doma in tako me čaka kar precej dela," je o naslednjem nasprotniku dejal Federer.