Najboljši dosedanji izid Dominike Cibulkove na turnirjih za grand slam je bil polfinale Pariza leta 2009. Foto: Reuters
Tako kot Cibulkova je tudi Na Li v letošnjem Melbournu oddala le en niz. Foto: Reuters
Wawrinka v Melbournu do uspeha kariere

24-letna Cibulkova je favorizirano Poljakinjo, ki je v četrtfinalu izločila dvakratno branilko naslova Viktorijo Azarenko, v uri in 10 minutah odpravila s 6:1, 6:2. 20. Nosilka je v prvem nizu povedla s 3:0 in zmagala po 37 minutah. V drugem je dobila prve štiri igre.

"Ko sem dobila svoj servis in povedla s 5:2, sem vedela, da bom zmagala. Aga je izjemna igralka in njen obrambni tenis je neverjeten, zato sem se pripravila na dolge izmenjave. Vedela sem tudi, da moram iti na winner, ko je priložnost, tudi če pri tem delam napake," je povedala Cibulkova.

Enako prepričljiva je bila Na Li, ki je 19-letno Kanadčanko Eugenie Bouchard premagala s 6:2, 6:4. Dvoboj je trajal uro in pol. Kitajka se je v finale Melbourna uvrstila tretjič v zadnjih štirih letih. Leta 2011 jo je v treh nizih premagala Kim Clijsters, lani prav tako v treh Azarenka. 31-letna Kitajka ima en grand slam naslov, leta 2011 je zmagala v Parizu. Proti Cibulkovi ni izgubila še nikoli.

Wawrinka v štirih nizi prek Berdycha
V večernem dvoboju si je prvo finalno vstopnico pri moških priigral Stanislas Wawrinka, ki je s 6:3, 6:7, 7:6, 7:6 ugnal Čeha Tomaša Berdycha. Švicar je tako na najboljši način unovčil četrtfinalno zmago proti Novaku Đokoviću in bo v nedeljo ob 9.30 prvič zaigral v finalu turnirja z grand slam.

Drugega finalista bo dala petkova teniška klasika, obračun prvega igralca sveta Rafaela Nadala in prerojenega Rogerja Federerja. Dvoboj se bo začel ob 9.30.