Lleyton Hewitt, ki je leta 2001 zmagal na OP-ju ZDA, je bil že v težkem položaju, a se je rešil in dosegel odmevno zmago po štirih urah in treh minutah. Foto: EPA
Novak Đoković
Novak Đoković je v 1. krogu oddal le pet iger, tokrat pa se je moral malce bolj potruditi za zmago. Prvi niz je dobil po 52 minutah, preostala pa v 59. Foto: Reuters
Sabine Lisicki
Sabine Lisicki v New Yorku ne bo pisala takšne pravljice, kot jo je letos v Wimbledonu. Foto: Reuters

6:4, 5:7, 3:6, 7:6 (2) in 6:1 je bil izid na stadionu Arthurja Asha. "Zaradi takšnih trenutkov še vedno igram tenis," je po zmagi povedal 32-letni Hewitt, ki je pred 12 leti v finalu presenetil Peta Samprasa. Avstralec je trenutno 66. na lestvici ATP. Šesti nosilec Del Potro je US Open osvojil leta 2009, ko je ugnal Rogerja Federerja.
Hewitt je bil v drugem nizu točko oddaljen od tega, da povede z 2:0 v nizih, a je naredil dvojno napako, Argentinec pa mu je odvzel servis in izenačil. Tudi naslednji niz je pripadel Del Potru, nato pa je Južnoameričan popustil. Hewitt je četrti niz dobil po podaljšani igri, zadnjega pa gladko s 6:1.
Murray prepustil en niz
Prvi nosilec Novak Đoković je v tretji krog napredoval v treh nizih. Benjamina Beckerja je premagal s 7:6, 6:2 in 6:2. Nemec je bil konkurenčen do sredine drugega niza. V prvem nizu, ki je trajal več kot 50 minut, je imel dve žogi za niz. V podaljšani igri je osvojil le dve točki. Đoković, zmagovalec turnirja leta 2011, je serviral 13 asov in 40 winnerjev.
Nekaj več dela je imel tretji nosilec Andy Murray, ki je bil s 7:5, 6:1, 3:6 in 6:1 boljši od Argentinca Leonarda Mayerja.

Slovo Lisickijeve
Ženske medtem že igrajo dvoboje 3. kroga. Posloviti se je morala letošnja finalistka Wimbledona Sabine Lisicki. V dveh nizih jo je s 6:4 in 7:5 izločila Rusinja Jekaterina Makarova.

Branilka naslova Serena Williams ni imela težav s Kazahstanko Jaroslavo Švedovo (6:3, 6:1) in jo v osmini finala čaka dvoboj z 20-letno rojakinjo Sloane Stephens. Mlada Američanka je slovito Sereno šokirala v četrtfinalu letošnjega Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu.

Hercogova uspešna v dvojicah
Polona Hercog
je po ekspresnem slovesu v posamični konkurenci US Opna uspešneje začela med dvojicami. Z Američanko Liso Raymond sta bili v 1. krogu v treh nizih (6:2, 3:6, 6:4) boljši od hrvaško-nemške naveze Petra Martić/Andrea Petković.

Katarina Srebotnik je dobro začela turnir mešanih dvojic. S Srbom Nenadom Zimonjićem, s katerim sta druga nosilca, sta s 6:3 in 6:1 odpravila Zimbabvejko Caro Black in Pakistanca Ajsama Ula Haka Kurešija.