Novak Đoković je v zadnjih sedmih obračunih z Andyjem Murrayjem zmagal že šestič. Foto: EPA
Đoković petič v finale Pekinga

Uro in 37 minut je potreboval prvi nosilec za zmago nad Škotom, ki se je v drugem nizu kar dobro upiral, toda v deveti igri je izgubil servis in od jeze zlomil lopar. Murrayju je uspelo servirati le sedem "winnerjev", izkoristil pa je samo eno od petih priložnosti za odvzem servisa. Igral je veliko slabše kot v četrtfinalu, ko je zanesljivo premagal zmagovalca Odprtega prvenstva ZDA Marina Čilića.

S prebojem v polfinale se je Andy Murray v bitki za nastop najboljše osmerice, ki se bo v Londonu pomerila na sklepnem ATP-ju sezone, dvignil na deveto mesto.

Đoković, ki na turnirjih v Pekingu še ne pozna poraza (dobil je vseh 23 dvobojev), bo v nedeljskem finalu za svoj peti pekinški naslov igral proti Čehu Tomašu Berychu, ki je s 6:4 in 6:1 ugnal Slovaka Martina Kližana.