Roger Federer je imel s Kei Nišikorijem manj dela kot v prvem krogu z Milošem Raonićem. Foto: EPA
Andy Murray
Andy Murray se bo v četrtek srečal z Rogerjem Federerjem. Za preboj v polfinale bo zelo verjetno potreboval gladko zmago, saj je Nišikori favorit proti Raoniću. Foto: EPA

Nišikori je preveč grešil, da bi lahko resneje ogrozil Federerja, ki se je s tremi brejki po uri in devetih minutah veselil tretje zmage v petem medsebojnem dvoboju.

Japonec je napravil 30 neizsiljenih napak, Švicar le osemnajst. Končno razmerje točk je bilo 63:48 za Federerja.
"Tokrat mi je uspelo z raznovrstno igro vsiliti moj slog igre, kar Nišikoriju ne odgovarja. Vedno to seveda ni mogoče. Že večkrat je dokazal, da je neustavljiv, ko začne prevladovati z osnovne črte. Danes mu ni uspevalo. Skušal sem uporabiti različne servise, zelo dobro sem se počutil na igrišču. Zelo sem zadovoljen z dvema zmagama, želim se prebiti v polfinale s tremi zmagami," je pojasnil 33-letni Federer.

Murray unovčil številne napake Raonića
V večernem obračunu je Murray pred domačimi navijači v O2 Areni prišel do prve zmage, potem ko je v nedeljo razočaral proti Nišikoriju.
V uvodnem nizu je v šesti igri odvzel servis Raoniću, ki si ni priigral nobene priložnosti za brejk in Škot je unovčil tretjo zaključno žogo.
V drugem nizu je Raonić že v tretji igri izgubil začetni udarec, a se je hitro pobral in izenačil na 2:2. Kanadčlan je neverjetno nihal v igri, v enajsti igri je znova popolnoma odpovedal. Murray je prišel do brejka in nato izkoristil drugo zaključno žogo po uri in 31 minutah igre.
Razmerje v osvojenih točkah je bilo 69:59. Raonić je zadel 25 "winnerjev", vendar je naredil kar 33 neizsiljenih napak, Murray pa le 17.