David Nalbandian se je linijskemu sodniku sicer takoj opravičil, a priložnosti, da osvoji 12. turnir v karieri, ni mogel več rešiti. Foto: Reuters

Zelo mi je žal, a na igrišču so me premagale frustracije in včasih je to težko nadzorovati. To je napaka, za katero sem plačal z diskvalifikacijo. Vsi delamo napake. Res mi je žal, da se je dvoboj moral končati na takšen način, zlasti zato, ker gre za finale.

David Nalbandian
Marin Čilić
Marin Čilić je osvojil Queen's Club, potem ko je odigral najbrž najlažji finale v karieri. Foto: Reuters
Tommy Haas
34-letni Tommy Haas se je z veliko zmago nad Rogerjem Federerjem veselil 13. osvojenega turnirja v karieri. Foto: Reuters

Argentinec, ki je prvi niz dobil v podaljšani igri, je drugega začel slabo. Hitro se je znašel v zaostanku z 0:2, a se je hitro pobral. Dokončno mu je prekipelo v sedmi igri, ko je po izgubljeni točki (in servisu) brcnil v plastično ogrodje pred linijskim sodnikom, ki je zaradi prejetega udarca v golenico odšepal z igrišča. Glavni sodnik je dvoboj nemudoma prekinil in zmago dodelil Hrvatu.

Nalbandian: Zel mi je žal!
Takoj po koncu dvoboja se je Argentinec, ki je v karieri osvojil 11 turnirjev, pokesal: "Zelo mi je žal, a na igrišču so me premagale frustracije in včasih je to težko nadzorovati. To je napaka, za katero sem plačal z diskvalifikacijo. Vsi delamo napake. Res mi je žal, da se je dvoboj moral končati na takšen način, zlasti zato, ker gre za finale." Glavni sodnik Chris Kermode je še dodal: "Uživali smo v dobrem dvoboju, nato pa je David storil neumnost. Linijski sodnik jo je kar pošteno skupil, zato mi ni preostalo drugega, kot da zaradi Nalbandianovega kršenja pravil zmago dodelim Čiliću. Linijskega sodnika so odpeljali v bolnišnico in ne vem, kako je z njim." Že pred brco je 30-letnik iz Unquilla sicer že dvakrat izgubil živce in lopar zalučal v tla.

Haas presenetil Federerja
Nemec Tommy Haas je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Halleju z nagradnim skladom 750 tisoč evrov. Haas je v finalu premagal drugega nosilca, Švicarja Rogerja Federerja, s 7:6 in 6:4. Haasu je kazalo slabo, saj je že v prvi igri dvoboja izgubil servis, a se je hitro pobral in prvi niz dobil s 7:6 (5). V drugem nizu je do odločilnega trenutka prišlo v deveti igri, ko je Nemcu po daljši izmenjavi, v kateri so gledalci lahko uživali ob izjemnih udarcih obeh tenisačev, uspel brejk za 5:4. Federer je v zaključku storil preveč nevsiljenih napak in je zapravil priložnost, da osvoji še 75. turnir v karieri, petega letos.

Slab Federerjev drugi servis
Federer je bil velik favorit, a se mu je Haas postavil po robu, čeprav ni serviral najbolje. Še slabše je serviral Federer, ki je osvojil zgolj 10 od 26 točk na drugi servis. Haas je blestel na osnovni črti, v daljših izmenjavah je ostal bolj zbran, vknjižil je 32 returnov in ubranil tri od štirih priložnosti za brejk (Federer dve od štirih). Razmerje v dobljenih točkah je bilo 81:73, dvoboj pa je trajal uro in 35 minut. Haas je tako prekinil niz 49 Švicarjevih zmag nad nemškimi tekmeci, turnir v Halleju pa je spet osvojil po treh letih in se veselil svoje 13. turnirske zmage.