Bernard Tomić je osvojil drugi turnir v karieri, Ivo Karlović pa je letos izgubil tudi četrti finale. Foto: EPA
Blaž Rola
Blaž Rola bo v novem tednu igral na močnem turnirju v Gstaadu, kjer ga v 1. krogu čaka kvalifikant. Foto: BoBo

Turnir v glavnem mestu Kolumbije se je končal po dveh urah in 13 minutah igre s 7:6 (5), 3:6 in 7:6 (4) v prid Tomića, ki je tako ugnal branilca naslova in drugega nosilca turnirja.

21-letni Avstralec je na tretjem srečanju še tretjič premagal Karlovića, s čimer je Tomić v Bogoti dosegel drugo turnirsko zmago v karieri. Karlović se je v Bogoti uvrstil v svoj četrti finale to sezono, a je vse štiri izgubil, čeprav je tokrat izstrelil kar 39 asov, tako da ostaja pri petih osvojenih turnirjih ATP v karieri.

Rola zdaj mesto pred Kavčičem
Srb Novak Đoković tudi na najnovejši teniški lestvici ATP ostaja najboljši igralec sveta, sledita mu Španec Rafael Nadal na drugem in Švicar Roger Federer na tretjem mestu. V prvi deseterici sta si mesto izmenjala le David Ferrer in Miloš Raonić.
Najboljši slovenski igralec je spet Blaž Rola, ki je napredoval za dve mesti in je zdaj 80., medtem ko je Blaž Kavčič v preteklem tednu izgubil šest mest in je po novem 81.