Jošihito Nišioka se je veselil uspeha kariere. Foto: EPA

Za 23-letnega Japonca, ki na lestvici ATP zaseda 171. mesto, je to uspeh kariere, saj je prvič igral v finalu turnirja ATP. Unovčil je peto zaključno žogo po dveh urah in 20 minutah. Odločilni odvzem servisa mu je uspel v peti igri zadnjega niza. 27-letni Francoz je po letu 2015 in Winstonu Salemu igral v drugem finalu in še drugič izgubil.

Tomic rešil štiri zaključne žoge
Bernard Tomic je v finalu turnirja ATP v Čengduju na Kitajskem premagal prvega nosilca Fabia Fogninija s 6:1, 3:6 in 7:6. Avstralec je v podaljšani igri zadnjega niza ubranil kar štiri zaključne žogice Italijana. Fognini je zapravil vodstvo s 6:3 in izgubil "tie-break" s 7:9. Finale je trajal dve uri in 15 minut. Tomic je osvojil prvi turnir ATP po juliju 2015, ko je slavil v Bogoti, skupno pa še četrtega v karieri.

Bedene dobil challenger v Franciji
Najboljši slovenski igralec Aljaž Bedene je zmagovalec turnirja serije challenger v Orleansu v Franciji z nagradnim skladom 127.000 evrov. V finalu je po dveh urah in 34 minutah premagal domačina Antoina Hoanga s 4:6, 6:1 in 7:6. Bedene, sicer najvišje rangirani igralec na turnirju po odpovedi Francoza Joa Wilfrieda Tsongaja, je osvojil petnajsti turnir challenger v karieri, s 125 osvojenimi točkami in dobrimi 18.000 evri pa se bo na lestvici ATP povzpel do okoli 62. mesta. Bedene, pred turnirjem 78. igralec sveta, se je moral za zmago krepko potruditi. Francoz, ki na lestvici ATP zaseda 193. mesto in ki je na turnirju sodeloval kot povabljenec, je dobil prvi niz, v tretjem pa je nadoknadil zaostanek 1:4 ter imel v podaljšani igri celo žogo za zmago.