Andyju Murrayju je uspel preobrat v četrtem nizu. Foto: EPA
Fabio Fognini
Fabio Fognini je storil kar 46 nevsiljenih napak. Foto: EPA
Rafael Nadal
Eden izmed glavnih favoritov v Wimbledonu, Rafael Nadal, po uvrstitvi v 4. krog. Foto: Reuters
Marin Čilić
Hrvat Marin Čilić v Wimbledonu igra odlično. Foto: EPA
Viktorija Azarenka
Viktorija Azarenka se vrača po porodu. Foto: EPA
Aljaž Bedene
Aljaž Bedene je v prvem krogu izločil Iva Karlovića, v drugem pa Damirja Džumhurja. Foto: Reuters
Venus Williams
37-letna Venus Williams se je vrnil nasmeh na obraz - v Wimbledonu ji za zdaj gre vse po načrtih. Pri tem je Williamsova postala lastnica rekorda - je najstarejša igralka, ki se je uvrstila med 16 najboljših v Wimbledonu v zadnjih 23 letih. Foto: EPA
David Beckham
Wimbledonske dvoboje spremljajo številni znani obrazi, med njimi tudi nekdanji nogometaš David Beckham. Foto: EPA
Nadal prepričljiv v Wimbledonu
Nadal gladko, konec za Bedeneta in Nišikorija

Gledalci na osrednjem igrišču so ob koncu dne videli pravo teniško poslastico med Murrayjem in Fogninijem, zmagovalec pa je bil znan po dveh urah in 39 minutah.

Murray se je Fogniniju maščeval za poraz maja v 2. krogu Rima (6:2, 6:4), a zmago je dosegel stežka: "Nisem igral najboljšega tenisa, a sem zmagal in se prebil naprej. To je resnično pozitivno. Srečen sem, da sem v drugem tednu, kar koli se lahko zgodi od tu naprej." Manj srečen ob končnem izidu je Fognini: "Andy je eden najboljših defenzivcev na svetu in ne pozabimo: je številka ena na svetu. Ampak večino časa sem igral bolje kot on. Zelo zadovoljen sem s svojo predstavo."

Priložnosti za brejk7/93/10

Uvodni niz je Škot dobil gladko, a že v naslednjem nizu je Italijan izenačil. V tretjem nizu je Murray spet pokazal boljšo igro, a sledil je njegov mrk v četrtem nizu. Videti je bilo, da bo Fognini zlahka dobil četrti niz, vodil je že s 5:2. V osmi igri je imel kar pet priložnosti za izenačenje v nizih, a so ponavljajoče se napake Fogninija (na koncu je dosegel kar 46 nevsiljenih napak) dopustile Murrayju, da se popolnoma vrne v igro.

Servis za zmago je Murray odprl s 13. asom in brez izgubljene točke je na navdušenje domačega občinstva napredoval med najboljših 16 tenisačev Wimbledona. V naslednjem krogu Murrayja čaka Francoz Benoit Paire.

Nadal prepričljiv
31-letni Nadal je deset let mlajšega Hačanova odpravil v dveh urah in 15 minutah. Prvi niz je trajal le 22 minut, drugi še enkrat več, največji boj pa je potekal v tretjem nizu.

V zadnjem nizu je mladi ruski tenisač prikazal daleč najboljšo igro, v 12. igri je imel celo žogico za zmago v tretjem nizu, a je Nadalu z odlično igro na mreži uspelo izboriti podaljšano igro. V tej je Nadal potrdil šampionsko formo in uvrstitev med najboljših 16 tenisačev.

O izenačenem boju v tretjem nizu je po dvoboju govoril tudi Nadal, povedal je, da je v tem delu igre slabše serviral: "Tekmec je bil zahteven. Niz in pol sem igral fantastično, potem pa nekoliko slabše. A na splošno sem zadovoljen z igro."

Nadal upravičuje vlogo favorita v Wimbledonu – na letošnjem turnirju ni oddal niti enega niza – in lovi tretjo lovoriko v Wimbledonu, nazadnje je na "sveti travi" slavil leta 2010.

Müller končal Bedenetovo pot
Nadalov naslednji nasprotnik bo Luksemburžan Gilles Müller. Ta je v 3. krogu s 7:6 (4), 7:5 in 6:4 ugnal Aljaža Bedeneta, Slovenca z britanskim potnim listom. Dvoboj je trajal dve uri in 27 minut. Bedene je dvakrat odvzel servis nasprotniku, 16. nosilcu turnirja "na sveti travi", medtem ko ga je sam izgubil štirikrat. Winnerji 48:35 za Müllerja. Končno razmerje točk je bilo 120:101 za Luksemburžana.

Halepova izločila zadnjo Kitajko
Druga igralka sveta, Romunka Simona Halep, je v 99 minutah odpravila Šuaj Peng, zadnjo izmed šestih Kitajk na turnirju. Halepova bo za preboj v četrtfinale igrala z Belorusinjo Viktorijo Azarenko. Slednja, ki se je v teniško karavano vrnila po porodu, je bila boljša od domačinke Heather Watson (nastopila je s posebnim vabilom) s 3:6, 6:1 in 6:4.

Williamsova najstarejša v zadnjih 23 letih
Pri dekletih si je nastop v 4. krogu priborila tudi 37-letna Venus Williams. Američanka je s 7:6 (3) in 6:4 odpravila 19-letno Japonko Naomi Osako. V naslednjem krogu Williamsovo čaka Hrvatica Ana Konjuh.

Če bi Američanka zmagala, bi se trinajstič uvrstila v četrtfinale Wimbledona.

Williamsova je s 37 leti in 29 dnevi postala najstarejša igralka, ki se je uvrstila med 16 najboljših v Wimbledonu v zadnjih 23 letih. Rekord sicer drži Martina Navratilova, ki je leta 1994 ob vstopu v osmino finala Wimbledona štela 37 let in 258 dni.

Klepačeva v tretjem krogu dvojic
V konkurenci dvojic pa je svojo nalogo uspešno opravila Andreja Klepač, ki je v paru s Španko Mario Jose Martinez Sanchez s 6:2, 3:6 in 6:2 izločila nemško-estonsko navezo Mona Barthel-Anett Kontaveit. Klepačevo in Sanchezovo v nadaljevanju čakata drugi nosilki iz Rusije, Jelena Vesnina in Jekatarina Makarova.