Rafael Nadal je bil samo dve točki oddaljen od zmage, a je nato Fernando Verdasco izsilil peti niz. Foto: Reuters

Težko mi je, a istočasno lahko rečem, da si nimam česa očitati, saj sem storil vse, kar je bilo v moji moči. Nisem imel dobrega dneva, a nič zato, gremo naprej. S treningi moram nadaljevati na tak način, kot sem to delal zadnje mesece. Verjamem, da bodo tudi rezultati še prišli.

Rafael Nadal
Fernando Verdasco
Fernando Verdasco je v 17 medsebojnem dvoboju šele tretjič ugnal tri lete mlajšega Nadala, ki pa je zato prav vse poraze doživel na zadnjih štirih soočenjih. Foto: Reuters
Polona Hercog v Melbournu
Polona Hercog je s svojim tatujem pritegnila pozornost Reutersovega fotografa. Foto: Reuters
Venus Williams in Johanna Konta
Najboljša Britanka Johanna Konta je v 79 minutah opravila s 35-letno Venus Williams, ki je dvoboj končala z vidnimi težavami. Foto: Reuters

Danes je bila boljša. Težko mi je. Zelo sem razočarana. Toda to je en dan, ena tekma. Že jutri je nov dan. Moram gledati naprej in ostati motivirana. Vsakdo lahko izgubi, vsakdo lahko zmaga.

Simona Halep
Zhang Shuai
26-letna Zhang Shua, ki velja za specialistko v igrah dvojic, ni mogla verjeti, da je prišla do prve posamične zmage na velikih turnirjih in to proti drugi nosilki in trenutno drugi tenisačici sveta. Foto: Reuters

V zadnjih mesecih sem bila okrog 200. mesta, zato je bilo težko. Vsak dan sem bila žalostna, razmišljala sem o upokojitvi. Toda pomagalo mi je tako veliko ljudi - moj trener, moji starši, moja ekipa, reprezentanca, pokrovitelji, vsi so stali ob meni in me motivirali. Nisem verjela, da lahko v dveh mesecih pridem do točke, ko lahko premagam drugo najboljšo igralko sveta. Počutim se, kot bi uresničila sanje.

Kitajka Zhang Shuai
Lleyton Hewitt
Lleyton Hewitt je vso dolgo kariero zaman lovil zmago v Melbournu, čemur je bil najbližje leta 2005, ko je izgubil v finalu proti Maratu Safinu. Foto: Reuters
Tenis: Niti najboljši niso imuni na sumljive posle

Po 4 urah in 41 minutah igre med Špancema se je veselil Verdasco s 7:6 (6), 4:6, 3:6, 7:6 (4) in 6:2. V podaljšani igri četrtega niza je bil Nadal samo dve točki oddaljen od napredovanja, a 32-letni Madridčan je izsilil odločilni peti niz.

Dobil šest zaporednih iger za zmago
Nadal je dobil prvi dve igri, nato pa je zavladal Verdasco, ki je bil z izvrstnim serviranjem premočan za nekdanjega najboljšega tenisača sveta in nanizal šest iger za veliko zmago.

Ključnih je bilo kar 87 winnerjev 45. igralca na ATP-lestvici. "Igral sem neverjetno, predvsem v petem nizu. Začel sem zadevati winnerje. Ne vem kako, samo zapiral sem oči in vse je šlo notri. Od četrtega niza dalje sem serviral bolje, igral sem bolj agresivno. Zmagati v petih nizih proti Rafi je neverjetno," je bil po veliki zmagi odkrit Verdasco.

Nadal je v bogati karieri osvojil kar 14 največjih teniških turnirjev, resda samo enkrat Melbourne leta 2009, a je zato v Avstraliji še predlani igral v finalu. A na na prvi oviri se je "Rafa" doslej spotaknil samo enkrat - leta 2013 v Wimbledonu.

Serija izgubljenih servisov Hercogove
Polona Hercog
se je od Odprtega prvenstva Avstralije poslovila že v 1. krogu, kjer je bila Jelena Janković boljša z dvakrat po 6:3. Dvoboj med najboljšo slovensko in srbsko tenisačico je v Melbournu trajal slabo uro in pol (87 minut).

Začelo se je z nizom treh medsebojno odvzetih servisov, do koncu prvega niza pa je Polona Hercog izgubila kar štiri igre na svoj začetni udarec in pri tem dvakrat odgovorila z brejkom. V deveti igri je Hercegova imela štiri priložnosti, da zniža na 4:5, na koncu pa je Jelena Janković le izkoristila peto žogico za niz.

Podobno se je začel tudi drugi niz, bilo je izenačeno do šeste igre, ko je 22. igralka sveta gladko odvzela igro 72. tenisačici na WTA-lestvici. Hercogova je ob zaključku dvoboja še ubranila tri zaključne žoge, nato pa je bilo njenega letošnjega nastopa v Melbournu konec.

Senzacija dneva: 133. igralka izločila drugo nosilko
Od nosilk se je že poslovila Venus Williams, osmo postavljeno igralko je s 6:4 in 6:2 ugnala Britanka Johanna Konta. Drugi dan Melbourna se je neprijetno končal za drugo nosilko Simono Halep, ki je gladko izgubila s Kitajko Zhang Shuai (4:6, 3:6). Komaj 133. igralka sveta je po 15 porazih v prvih krogih velikih turnirjev zdaj nepričakovano prišla do posamičnega prvenca in to proti drugi z WTA-lestvice!

Pri moških je izpadel 11. nosilec Južnoafričan Kevin Anderson, po izidu 1:2 v nizih in 0:3 v četrtem nizu je predal dvoboj Američanu Rajeewu Ramu. Poslovil se je tudi nekdanji slovenski reprezentant, zdaj pa Britanec, Aljaž Bedene, s 6:3, 6:4 in 7:6 je bil boljši Američan Steve Johnson, sicer 31. nosilec.

Ob koncu drugega dne OP Avstralije je bil v središču pozornosti, zlasti domače javnosti, Lleyton Hewitt, ki zadnjič igra v Melbournu. Ob začetku sezone je 34-letnik iz Adelaide napovedal, da je to zadnja sezona v profesionalnem tenisu. Hewitt je začel s suvereno zmago nad rojakom Jamesom Duckworthom s 7:6 (5), 6:2 in 6:4.