Polona Hercog se je v prvem nizu odlično upirala eni izmed glavnih favoritinj za zmago v New Yorku. Foto: EPA
Petra Kvitova
Petra Kvitova je v drugem nizu zaigrala precej bolje in se prebila v drugi krog. Foto: EPA
Flavio Cipolla
Flavio Cipolla je v ključnih trenutkih naredil malo napak. Foto: EPA

Dvoboj na igrišču številka 15 je trajal kar tri ure in 53 minut. Nihče ni dobro serviral. Kavčič je izgubil devet iger pri svojem servisu, 88. igralec sveta Cipolla pa je osemkrat oddal začetni udarec. Italijan se bo v drugem krogu pomeril z Američanom Jackom Sockom.
Boljši začetek Italijana
V prvem nizu je Cipolla z brejkom v peti igri povedel s 3:2, a se je Kavčič vrnil in izenačil na 4:4. V deveti igri je najboljši slovenski igralec znova izgubil servis, Italijan pa je v naslednji igri osvojil uvodni niz po 51 minutah.

Kavčič zapravil lepo prednost v "tie-breaku"
Tudi drugi niz je bolje začel Cipolla, povedel je s 4:2, a se je žilavemu Kavčiču uspelo vrniti. Nanizal je tri igre zapored in zdelo se je, da je prevzel pobudo. V enajsti igri je znova izgubil začetni udarec, Italijan je serviral za zmago v drugem nizu, vendar ni uspel. Kavčič je izsilil podaljšano igro, kjer je začel odlično (4:1). Cipolla je hitro izenačil na 4:4, nato dobil dva servisa za vodstvo s 6:5. Kavčič je izgubil odločilno točko še pri svojem servisu. Drugi niz je trajal kar 78 minut.
Tretji niz v znamenju slovenskega igralca
V tretjem nizu je Kavčič začel igrati precej bolje. Že v uvodni igri mu je uspel brejk, hitro je povedel s 5:1, a je Cipolli uspelo znižati na 5:3, imel je celo priložnost za 5:4, vendar sta deveta igra in s tem niz pripadla Kavčiču.

Cipolla nanizal tri igre zapored
Italijan je četrti niz začel z odvzmem servisa, Kavčič je izenačil na 2:2, a nato takoj izgubil servis. Festival brejkov se je nadaljeval tudi v naslednjih dveh igrah, Cipolli pa je v osmi igri uspelo zadržati servis in nato z devetim odvzemom servisa končati dvoboj po skoraj štirih urah boja.

Odlična igra Hercogove v uvodnem nizu
Hercogova je dobro začela dvoboj proti favoritinji iz Češke. Kvitovi je v peti igri uspel brejk, a se je Polona takoj vrnila in izenačila na 3:3. Dvoboj je bil vseskozi izenačen in odločala je podaljšana igra.
Čehinja je povedla s 6:4, nato pa je Hercogovi uspelo rešiti zaključni žogici za uvodni niz. Tretjo je Kvitova unovčila na svoj servis pri vodstvu s 7:6. S prvim servisom je najboljšo slovensko igralko poslala precej iz igrišča, nato pa končala s forhendom na drugo stran. Prvi niz je trajal uro in štiri minute.

V nadaljevanju se je Kvitova razigrala
V drugem nizu je Kvitova prevladovala, v četrti in šesti igri je odvzela servis Hercogovi, ki je imela priložnosti, vendar ni izkoristila treh priložnosti za brejk. Drugi niz je trajal le pol ure.

Hercogova je servirala štiri ase in naredila 25 neizsiljenih napak. Končno razmerje v točkah je bilo 79:60 v korist Kvitove, ki je potrdila sijajno formo po zmagah v Montrealu in New Havnu.