Carlos Alcaraz ni imel svojega dne v Torontu. Foto: Reuters
Tommy Paul se bo v polfinalu mastersa v Torontu pomeril z Jannikom Sinnerjem. Do danes je Paul osvojil le en turnir serije ATP, pred dvema letoma je bil najboljši v Stockholmu, kjer je v finalu v treh nizih ugnal Kanadčana Denisa Shapovalova. Foto: Reuters

Paul, 14. igralec sveta, je sanjsko začel dvoboj, že v uvodni igri je zmagovalcu letošnjega Wimbledona odvzel začetni udarec, tudi v zaključku niza je ostal zbran, potem ko je Alcarazu v 8. igri uspel rebrejk, je s še tretjim odvzemom servisa zmagal s 6:3.

V drugem nizu se je Alcaraz vrnil, predvsem je navdušil z izjemnim udarcem med nogama z osnovne črte za zmago v 6. igri, niz se je nato prelomil v naslednji igri, ki jo je Španec dobil brez izgubljene točke in povedel s 4:3. Brejk je nato potrdil in le še vprašanje časa je bilo, kdaj bo izid v nizih izenačil na 1:1. Po 53 minutah je unovčil novo nevsiljeno napako Američana in izenačil s 6:4.

Vseeno pa v odločilnem nizu ni našel pravega ritma, odločilna je bila 6. igra, v kateri je z nevsiljeno napako na mreži izgubil začetni udarec, Paul je do konca le še nadzoroval potek dvoboja, na svoj servis je bil suveren, obračuna je bilo konec po dveh urah in 21 minutah.