Na progi ptic roparic je bil najhitrejši Vincent Kriechmayr. Foto: Reuters
Martin Čater
Martin Čater je s prepričljivo in tekočo predstavo osvojil 15. mesto, kar je njegov najboljši dosežek na tekmah v Beaver Creeku. Pred dvema letoma je bil na tem prizorišču svetovnega pokala 18., prav tako na superveleslalomu. Foto: Reuters

Splošno gledano sem kar zadovoljen. Z rezultatom sem zadovoljen, z vožnjo pa tudi, a delno. V zgornjem delu bi lahko odsmučal bolje. Boril sem se maksimalno, kar pa zadeva tehnični del in linije, pa na vrhu ni bilo vse optimalno.

Prva zmaga Kriechmayrja; Martin Čater 15.

a progi ptic roparic v Beaver Creeku dobil superveleslalom in se veselil prve zmage v karieri. Najboljši Slovenec je bil Martin Čater, zasedel je 15. mesto.

26-letni Avstrijec je štartal s številko 3, ugodne razmere pa so ga potisnile na prvo mesto na drugem veleslalomu sezone. Progo je prevozil s časom 1:09,71 minute.

Kriechmayr je osvojil premierno zmago v svetovnem pokalu, potem ko je bil trikrat na stopničkah. V Beaver Creeku doslej ni bil boljši od desetega mesta.

Norvežan Kjetil Jansrud je za zmagovalcem zaostal 23, Avstrijec Hannes Reichelt pa 33 stotink sekunde.

Čater do najboljšega osebnega dosežka
Od slovenske četverice na startu drugega superveleslaloma v sezoni se je najbolj izkazal Čater. Celjan je bil na prvem superveleslalomu v sezoni v Lake Louisu 23., tokrat pa je s prepričljivo in tekočo predstavo osvojil 15. mesto, kar je njegov najboljši dosežek na tekmah v Beaver Creeku. Pred dvema letoma je bil na tem prizorišču svetovnega pokala 18., prav tako na superveleslalomu.

Čater je nastopil s startno številko 22, ob prihodu v cilj je njegov zaostanek, 1,29 sekunde, zadoščal za takrat 13. čas. Do konca sta ga prehitela le še dva tekmovalca. Pred njim se je s številko 20 na progo pognal izkušenejši Boštjan Kline, ki pa je na progi delal preveč napak. Zaostanek 1,98 sekunde v cilju je pomenil takrat 17. mesto, do konca pa je izgubil še 12 mest za končni 29. dosežek superveleslalomske preizkušnje. Na superveleslalomu v Lake Louisu je bil 19.

Klemen Kosi, nastopil je takoj po prvi trideseterici s številko 32, je na enem izmed zavojev zamudil naslednja vrata in po napaki odstopil. Zadnji slovenski nastop je bil pri številki 55, ki jo je nosil Tilen Debelak (42.; +2,53), ki je uvrstitev med najboljših trideset zamudil za 44 stotink sekunde.

V Beaver Creeku bo v soboto na sporedu smuk s petimi Slovenci na startu, četverici danes nastopajočih se bo pridružil še Miha Hrobat, v nedeljo pa bo sledil še veleslalom z dvema Slovencema na startu, Žanom Kranjcem in Štefanom Hadalinom.