Marcelu Hirscherju je tudi 20. čas druge vožnje zadostoval za tretjo veleslalomsko zmago v Kranjski Gori. V svetovnem pokalu je slavil 44. v karieri. Foto: Reuters
Marcel Hirscher
Najboljši trije na veleslalomu v Kranjski Gori (od leve proti desni): Leif Kristian Haugen, Marcel Hirscher in Matts Olsson. Foto: EPA
Žan Kranjec
Žan Kranjec med nastopom v prvi vožnji. Lani je pod Vitrancem zasedel 16. mesto. Foto: Reuters
Alexis Pinturault
Alexis Pinturault je odstopil v drugem delu prve proge. Foto: Reuters
Hirscher veliki zmagovalec, Kranjec 23.
Nastopi zadnjih štirih smučarjev na Vitrancu
Nastop Žana Kranjca v prvi vožnji Kranjske Gore
Nastop Marcela Hirscherja v prvi vožnji Kranjske Gore

Avstrijec je vodil že po prvi vožnji veleslaloma za Pokal Vitranc, v drugi pa mojstrsko ohranil veliko prednost (pred vso konkurenco je imel skoraj sekundo zaloge), potem ko so v mehki smučini vsi drugi krepko zaostajali za uvrstitvami iz dopoldneva. Drugouvrščeni Henrik Kristoffersen je tako zdrsnil na 11. mesto, tretjeuvrščeni Justin Murisier pa na 12.
Nekoliko boljše razmere ob svojem nastopu v drugi vožnji sta za skok na stopničke izkoristila Norvežan Leif Kristian Haugen in Šved Matts Olsson, dopoldne 12. oziroma šesti. Za Hirscherjem sta imela 46 oziroma 67 stotink zaostanka. Pred nastopom zadnjih desetih smučarjev je bila daljša prekinitev, saj so želeli organizatorji vsem smučarjem zagotoviti približno enako vidljivost, kar pa jim je le delno uspelo. Krajša prekinitev je sledila še, ko so bili na štartu zadnji štirje. Organizatorji so se že včeraj odločili, da bodo uporabili tudi sol, da bi proga zdržala do konca tekmovanja.
Hirscher je v Kranjski Gori slavil že leta 2010 in lani, ko sta bila pod Vitrancem dva veleslaloma.
Tokrat je z zmago osvojil tako mali kristalni globus kot tudi velikega, ki se ga pet tekem pred koncem sezone veseli že šestič zapored! S tem je rekorder pri moških, pet jih ima Marc Girardelli. V veleslalomskem seštevku je prednost pred Alexisom Pinturaultom moral povečati za sedem točk, že po prvi vožnji pa se je izkazalo, da to ne bo težka naloga. Francoz, ki je v Podkorenu lani in predlani zmagal, je namreč hitro končal tekmo, saj je s štartno številko 1 odstopil.
Kranjec že v prvi vožnji daleč zadaj
Glavno slovensko orožje, nastopila je šesterica, je bil Žan Kranjec s štartno številko 9, a ni smučal najbolje. Za Hirscherjem je zaostal dve sekundi in 40 stotink ter pred finalom zasedal 20. mesto. V drugi vožnji je uvrstitev še nekoliko pokvaril in veleslalom končal na 23. mestu. V letošnji sezoni je bil že dvakrat četrti, oktobra v Söldnu in decembra v Alta Badii.

"Daleč od tega, da bi bila proga razrita, je pa bil gotovo sneg nekoliko drugačen kot po navadi. Bili so večji kristali. Bolj bi moral "posvinjati", če po domače rečem. To je tudi cilj za drugo vožnjo," je po dopoldanskem nastopu za TV Slovenija povedal Kranjec, po drugi vožnji pa dodal: "Kot kaže, se danes nisem najbolje počutil. K sreči gre sezona h koncu." Preostali Slovenci so bili za finale prepočasni oziroma so odstopili.
Slovenski smučarji si sicer prizadevajo, da bi v Kranjski Gori prvič po desetih letih osvojili točke v obeh disciplinah.

Zvečer bo pred dvorano Vitranc še zabava s številnimi glasbenimi izvajalci.