Najboljši trije v Leviju: Marcel Hirscher, Andre Myhrer in Jens Byggmark. Foto: EPA
Andre Myhrer
Andre Myhrer je v svetovnem pokalu zmagal petič. Foto: EPA
Mitja Valenčič
Mitja Valenčič je lani na prvem slalomu sezone osvojil peto mesto, kar je bil njegov izid sezone. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
V Leviju slavje Andreja Myhrera

Prvi štirje so obdržali uvrstitve s prve proge, na oder za zmagovalce sta tako stopila še Marcel Hirscher (+0,06) in Jens Byggmark (+0,61). Tik pod odrom sta ostala Italijana Manfred Mölgg in Patrick Herbst.

"Med počitnicami nisem delal praktično nič - le počival sem, saj sem imel težave s poškodbo hrbta. Zdaj se počutim dobro in odlično tudi treniram. Videti Jensa in Marcela, ki sta v drugo veliko tvegala, je bila prava inspiracija, da odpeljem dobro," je povedal Myhrer.

Šved nanizal tri zaporedne slalome
Myhrer je postal prvi slalomist po šestih letih, ki je dobil tri zaporedne tekme za svetovni pokal, Šved je namreč dobil zadnji dve preizkušnji v lanski sezoni. V sezoni 2005/2006 je Giorgio Rocca dobil pet zaporednih slalomov.

Herbst s prvim časom finala pridobil 24 mest
Pogoji na prvi progi so bili izenačeni skoraj za vse tekmovalce, tako je v cilj prišlo kar 71 od 80 smučarjev, za finale pa je bil potreben le zaostanek 1,58. Toliko je zaostajal Reinfried Herbst (sprva je bil 31., a so pol ure po prvi vožnji diskvalificirali njegovega rojaka Maria Matta), ki je odlično izkoristil startno številko 1 in se z najboljšim časom finala prebil kar na šesto mesto.

Valenčič: Ob normalni vožnji bi bil med deset
Edini slovenski finalist Mitja Valenčič je na prvi progi dosegel 27. mesto. Na drugi progi je dosegel 12. čas in se prebil na končno 19. mesto. Matic Skube in Miha Kürner sta bila za vnovični nastop prepočasna.

"Z rezultatom tudi slučajno nisem zadovoljen, delal sem enostavno preveč napak. V prvem teku sem dobro začel, v strmini proti cilju pa sem naredil dve večji napaki, tako da sem imel srečo, da sem sploh ostal v finalni vožnji. V drugem teku pa sem ga že v zgornjem delu polomil. Niso bile take tekoče vožnje, kot bi si jih želel in rezultat je bil temu primeren. Če bi se normalno odpeljal, bi lahko napredoval med deset, toda tudi z drugo vožnjo nisem zadovoljen," je bil sam nase jezen Valenčič.

V soboto je slalom dobila Maria Höfl-Riesch, Tina Maze je osvojila četrto mesto, Maruša Ferk pa 29.