Kyle Medvec je v 39. minuti znižal zaostanek na 3:2 in poskrbel, da je bila zadnja tretjina precej razburljiva. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljanski zeleni zmaji so proti celovškim rdečim zmajem po dobre pol ure zaostajali že s 3:0, potem ko je po podaji Marcela Rodmana zadel Stefan Geier.

Podlipnik in Medvec zadela z modre črte
Takrat je trener Fabian Dahlem vzel 30 sekund odmora in močno povzdignil glas, kar je pomagalo. Matic Podlipnik in Kyle Medvec (obakrat sta bila med podajalci Ropret in Mušič) sta z natančnima streloma z modre črte še pred koncem druge tretjine vlila upanje, kar je bilo glede na razmerje v strelih (31:15) zelo ugodno izhodišče.

Olimpija spet neučinkovita v "power playu"
V zadnji tretjini se izid ni spremenil. V 46. minuti je Žiga Pešut ušel domači obrambi, toda Pekke Tuokkole ni premagal, dve minuti pozneje pa je po izdelani akciji Gal Koren sprožil, a se mu je zlomila palica in plošček ni šel proti golu. Med 53. in 57. minuto je imela Olimpija dvakrat zapored igralca več, a je bila nenevarna in pravega strela ni bilo.

KAC je tako prekinil serijo petih zaporednih porazov in še lahko upa, da se prebije med najboljšo šesterico. V nedeljo bo Olimpija v Tivoliju gostila zasedbo z Dunaja.