Mastnak je imel v kvalifikacijah za dve stotinki boljši čas, zaradi česar je izbiral progo, nato je bil na modri na koncu za sedem stotink hitrejši od Koširja. Foto: Zajem zaslona

Najboljši izmed slovenskih deskarjev v kvalifikacijah je bil Tim Mastnak na osmem mestu, Žan Košir pa je bil deveti, kar je prineslo medsebojni dvoboj v osmini finala.

Dvoboj je bil izjemno tesen, ključen pa je bil dober start Mastnaka, ki je imel na prvem vmesnem času 20 stotink prednosti, na drugem 10, v cilju pa sedem stotink.

V četrtfinalu nato Mastnak ni bil kos Italijanu Danieleju Bagozzi, ki si je hitro privozil pol sekunde prednosti, v cilju pa je Slovenca prehitel za 1,28 sekunde. Bagozza je nadaljeval natančne vožnje na precej položni progi, na kateri je v velikem finalu ugnal zmagovalca Rogle Benjamina Karla za 43 stotink.

Na koncu je Mastnak osvojil sedmo mesto, Košir pa enajsto. Kot edini od Slovencev na tekmi na avstrijskem Koroškem se skozi kvalifikacije ni prebil Rok Marguč z 19. mestom.

Daniele Bagozza je po paralelnem slalomu v Davosu in Pamporovu dosegel tretjo zmago zime, a prvo v paralelnem veleslalomu. Foto: EPA

Zmagovalka najprej izločila Glorio Kotnik

Pri deskarkah je imela Gloria Kotnik 15. čas kvalifikacij, zaradi česar je imela v osmini finala za tekmico drugouvrščeno Sabine Schoeffmann. Avstrijka je vodila od starta do cilja in je na koncu Slovenko ugnala za 1,11 sekunde.

Tudi Gloria Kotnik se lahko tolaži, da je izpadla proti poznejši zmagovalki. Sabine Schoeffmann je napredovala vse do finala, kjer je njena tekmica Čehinja Zuzana Maderova ob zaostanku naredila napako.