Charlotte Kalla je vso sezono podredila nastopom na olimpijskih igrah, kjer bi znala pošteno mešati štrene najboljšim iz svetovnega pokala. Foto: Reuters
Petra Majdič
Petra Majdič je po polovici proge bila še peta, nato pa je v dveh kilometrih izgubila pol minute. Foto: Reuters
Canmore
Zmagovalke tekme v Canmoru, ki bo hkrati tudi prva tekaška disciplina olimpijskih iger. Foto: Reuters
Majdičeva še preveč utrujena za vrh

Ob zaključku prvega 5-km kroga je bila Majdičeva še na izvrstnem 5. mestu, nato pa je najzahtevnejši vzpon v Canmoru terjal svoj davek. V slabih dveh kilometrih je Petra izgubila pol minute in zdrsnila na končno 13. mesto.
Barbara Jezeršek je zasedla 34. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu letos.
Kalla pripravljena na Whistler
Zmagala je mlada Švedinja Charlotte Kalla, ki je za deset sekund prehitela vodilno v svetovnem pokalu Poljakinjo Justyno Kowalczyk. Na tretje mesto se je povzpela Rusinja Irina Hazova.
10 km preizkušnji v prosti tehniki bo v soboto sledil še šprint v klasični tehniki, na katerem bo nastopila še tretja Slovenka Katja Višnar.

Med moškimi je slavil Italijan Giorgio Di Centa drugi je bil na 15 km prosto njegv rojak Pietro Piller Cottrer ), tretji pa je bil Švicar Dario Cologna.
Teden dni do vrhunca sezone
Prav disciplina 10 km prosto bo 15. februarja tudi prva tekaška preizkušnja na olimpijskih igrah v Vancouvru oz. natančneje v Olimpijskem parku v Whistlerju. Canmore, ki je leta 1988 gostil boje med igrami v Calgaryju, so številne reprezentance izkoristile za še zadnje priprave pred olimpijskimi igrami.