Veteranka Marit Björgen je še vedno razred zase. Foto: EPA
Katja Višnar
Katja Višnar v šprinterskem seštevku zaseda drugo mesto, skupno pa je po treh tekmah četrta. Foto: EPA
Katja Višnar znova vrhunsko

Prejšnji teden je v Kuusamu v klasični tehniki osvojila drugo mesto. Tokrat je zaostala le za izjemnimi Norvežankami, ki so osvojile prva štiri mesta. Kot mnogokrat doslej je zmagala najboljša tekačica te generacije Marit Björgen, družbo na odru za zmagovalke pa sta ji delali še Celine Brun Lie in Heidi Weng.
"Zelo sem vesela današnje zmage. Temelje zanjo sem postavila že v predtekmovanju, vse zahvale pa gredo servisu za vrhunske smuči. Danes je bil zame zelo dober dan in zelo sem vesela uspešnega začetka sezone," je po zmagi dejala 34-letna Björgnova.

Norvežanke hitro ušle
Višnarjevo je ugnala še Maiken Caspersen Falla. Vse štiri Norvežanke so pobegnile hitro po štartu, Višnarjevi je tako ostal le boj za peto mesto.

Točke osvojili še dve Slovenki
Najboljša Slovenka v letošnji sezoni je v kvalifikacijah dosegla 11. čas, nato pa modro odtekla oba kroga na izpadanje. Najprej je v četrtfinalni skupini osvojila drugo mesto, v prvi polfinalni skupini pa je bila četrta. A njena skupina je bila bistveno hitrejša od druge, tako se je po času uvrstila v finale. Vesna Fabjan in Alenka Čebašek sta se uvrstili v četrtfinale, kjer pa sta bili prepočasni, da bi se prebili med 12 najboljših.
"Vesela sem rezultata na tako težki progi, kjer vzdržljivost pride bolj do izraza. V polfinalu sem lepo držala kontakt in se brez težav uvrstila v finale, kjer so mi Norvežanke sicer nekoliko ušle, vendar sem preko klancev držala razdaljo. Zadovoljna sem, da se mi je uspelo regenerirati med teki, ta občutek svežine in lahkih nog vse do finala me zelo veseli. Norvežanke so močne, imajo tudi vrhunske smuči, enostavno so močne in tu ni kaj dodati," je povedala Višnarjeva.

Lea Einfalt osvojila 73. mesto
Brez četrtfinalnega nastopa je ostala le Lea Einfalt, ki je osvojila 73. mesto. V kvalifikacijah je obstala tudi Poljakinja Justyna Kowalczyk, ki je osvojila 37. mesto.

Golberg pred vsemi, Klavžar 86.
Tudi v moški konkurenci je zmaga ostala doma. Slavil je namreč Norvežan Paal Golberg pred Rusom Aleksejem Petuhovom in Norvežanom Finnom Haagnom Kroghom. Edini Slovenec Boštjan Klavžar je zasedel 86. mesto kvalifikacij in ostal brez zaključnih bojev.

V soboto bo v Lillehammerju na sporedu tek na pet kilometrov v prostem slogu za ženske, moški bodo opravili 10 kilometrov, v nedeljo sledita še 10 kilometrov klasično za ženske in 15 km za moške.