Svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah - Arhiv

Novoletna turneja smučarjev skakalcev je zelo priljubljena in priteguje veliko pozornosti po vsem svetu. Nemški organizatorji turneje štirih skakalnic so se odzvali na idejo o ženski novoletni turneji in zaščitili svojo blagovno znamko.

Znan končni spored Planice: odprtje ob 20.23, zaključek s 50 km (M)

SP 2023 Znan končni spored Planice: odprtje ob 20.23, zaključek s 50 km (M)

11.10.2022

Nordijsko svetovno prvenstvo v Planici se bo začelo s slovesnostjo 21. februarja 2023 ob 20.23 in bo trajalo dva tedna ter se bo 5. marca sklenilo z moškim tekom na smučeh na 50 km. V tem času se bo pod Poncami zvrstilo 24 bojev za odličja.

Peter Prevc v Planico 2023 po krono kariere

Zimski športi Peter Prevc v Planico 2023 po krono kariere

30.9.2022

"Planico pred domačimi navijači imam vseskozi v glavi že kakšno leto dni," kapetan skakalne reprezentance Peter Prevc priznava, da si želi pred domačimi gledalci še nadgraditi olimpijski uspeh iz Pekinga.

Vstopnice za Planico 2023 tudi uradno v prodaji

SP 2023 Vstopnice za Planico 2023 tudi uradno v prodaji

21.9.2022

Prireditelji svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju, ki ga bo med 22. februarjem in 5. marcem prihodnje leto gostila Planica, so uradno začeli svetovno prodajo vstopnic.

Peter Prevc "Človek se spreminja, edina stalnica so spremembe"

13.11.2021

"Sem," je na vprašanje, ali je zadovoljen z delom, opravljenim poleti, odgovoril Peter Prevc, najuspešnejši slovenski skakalec do zdaj, ki vstopa v svojo 13. sezono svetovnega pokala.

Druga zaporedna zmaga Urše Bogataj, na stopničkah tudi Lanišek

Skoki Druga zaporedna zmaga Urše Bogataj, na stopničkah tudi Lanišek

18.7.2021

Urša Bogataj je dobila še drugo zaporedno tekmo poletne velike nagrade v Wisli na Poljskem. Bogatajeva je tokrat za skoka 133 in 127,5 metra dobila 245,7 točke. V moški konkurenci je Anže Lanišek osvojil tretje mesto.

Johaugova s četrtim zlatom kraljica SP-ja, Lampičeva 21.

Oberstdorf 2021 Johaugova s četrtim zlatom kraljica SP-ja, Lampičeva 21.

6.3.2021

Therese Johaug je na SP-ju v Oberstdorfu prepričljivo slavila na preizkušnji na 30 km v klasičnem slogu s skupinskim štartom. Tekmice so zaostale več kot dve minuti in pol. Med 50 tekmovalkami je bila tudi Anamarija Lampič in zasedla 21. mesto (+5:34,3).

V Oberstdorfu upajo na od 2000 do 2500 gledalcev

Nordijski SP 2021 V Oberstdorfu upajo na od 2000 do 2500 gledalcev

16.11.2020

Prireditelji svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju, ki ga bo med 23. februarjem in 7. marcem prihodnje leto gostil Oberstdorf, načrtujejo, da si bo tekmovanja kljub pandemiji v živo lahko ogledalo od 2000 do 2500 gledalcev.

Lanišek v vetrovni Wisli z 9. mesta na zmagovalni oder

Skoki Lanišek v vetrovni Wisli z 9. mesta na zmagovalni oder

24.11.2019

Anže Lanišek je v Wisli z 2. mestom prvič stopil na zmagovalni oder tekme svetovnega pokala, uspeh slovenskih skakalcev pa je z izjemnim finalnim nastopom in 6. mestom dopolnil Timi Zajc.

Johaugova z zmago v kraljevi disciplini dopolnila zlati trojček

SP v nordijskem smučanju 2019 Johaugova z zmago v kraljevi disciplini dopolnila zlati trojček

2.3.2019

Norvežanka Therese Johaug je zmagovalka zadnjega dejanja svetovnega prvenstva smučarskih tekačic v Seefeldu, 30-kilometrske preizkušnje v prosti tehniki, in se s Tirolske vrača s tremi zlatimi medaljami.

Norvežani dobili ekipno tekmo kombinatorcev

SP v nordijskem smučanju 2019 Norvežani dobili ekipno tekmo kombinatorcev

2.3.2019

Norveški nordijski kombinatorci so na svetovnem prvenstvu v Seefeldu postali svetovni prvaki na ekipni tekmi. Drugouvrščene Nemce so premagali za sekundo, tretji so bili Avstrijci (+5,0).

Prevc v kvalifikacijah osmi, Zajc s težavami le 34.

SP v nordijskem smučanju 2019 Prevc v kvalifikacijah osmi, Zajc s težavami le 34.

28.2.2019

Stefan Kraft, ki brani naslov iz Lahtija, je dobil kvalifikacije pred tekmo svetovnega prvenstva na srednji napravi v Seefeldu. Najboljši od slovenske četverice je bil Peter Prevc, ki je zasedel osmo mesto.

Švedinje po 59 letih spet na svetovnem prestolu

SP v nordijskem smučanju 2019 Švedinje po 59 letih spet na svetovnem prestolu

28.2.2019

Smučarske tekačice Švedske so presenetljive zmagovalke štafetne preizkušnje na svetovnem prvenstu v Seefledu, kar je njihova prva zlata medalja v tej disciplini po letu 1960. Srebro so osvojile branilke naslova Norvežanke, bron pa Rusinje.

Riiber za prvi naslov svetovnega prvaka dobil troboj v ciljnem šprintu

SP v nordijskem smučanju 2019 Riiber za prvi naslov svetovnega prvaka dobil troboj v ciljnem šprintu

28.2.2019

Norveška ima na svetovnem prvenstvu v Seefeldu tudi zlato medaljo v nordijski kombinaciji. Priboril jo je Jarl Magnus Riiber, ki je bil v najboljšem položaju že po skokih, v tekih pa je bil najmočnejši v ciljnem šprintu.

Vtičeva ostala brez ekipne tekme - Bogatajeva blestela na treningih

SP v nordijskem smučanju 2019 Vtičeva ostala brez ekipne tekme - Bogatajeva blestela na treningih

25.2.2019

Smučarske skakalke so v Seefeldu opravile uradna treninga na svetovnem prvenstvu. Iz ekipe za torkovo ekipno tekmo je izpadla Maja Vtič.

Brodar na medaljo pomislil šele tik pred ciljem

SP v nordijskem smučanju 2019 Brodar na medaljo pomislil šele tik pred ciljem

25.2.2019

Tekaški del slovenske nordijske odprave je na svetovnem prvenstvu poskrbel za novo nenadejano odličje, po drugi strani pa je potrdil, da so zamenjave v zadnji pomladi obrodile sadove.

Nemci razred zase v Innsbrucku, Slovenci daleč od stopničk

SP v nordijskem smučanju 2019 Nemci razred zase v Innsbrucku, Slovenci daleč od stopničk

24.2.2019

Nemci so potrdili vlogo favorita na veliki napravi v Innsbrucku in so tretjič v zgodovini slavili na ekipni tekmi svetovnega prvenstva smučarskih skakalcev. Na sam vrh so se povzpeli po 18 letih.

Višnarjeva in Lampičeva svetovni podprvakinji!

SP v nordijskem smučanju 2019 Višnarjeva in Lampičeva svetovni podprvakinji!

24.2.2019

Nepričakovano, a vendarle ne senzacionalno, je slovenski smučarski tek prišel do novega velikega uspeha. Katja Višnar in Anamarija Lampič sta osvojili srebrno medaljo v ekipnem tekaškem šprintu v klasičnem slogu na svetovnem prvenstvu v Seefeldu.

Slovenci zanesljivo na tekmo, a nihče ni bil med najboljšimi

SP v nordijskem smučanju 2019 Slovenci zanesljivo na tekmo, a nihče ni bil med najboljšimi

22.2.2019

Na slovitem Bergislu v Innsbrucku bodo v soboto in nedeljo podelili dva kompleta medalj svetovnega prvenstva smučarjem skakalcem. V petkovih kvalifikacijah, ki jih je dobil Markus Eisenbichler, so bili uspešni vsi Slovenci.

Slovenke razočarane obtičale v četrtfinalu, zlati medalji na Norveško

SP v nordijskem smučanju 2019 Slovenke razočarane obtičale v četrtfinalu, zlati medalji na Norveško

21.2.2019

Slovenske smučarske tekačice so po obetavnih kvalifikacijah ekspresno končale šprintersko tekmo v prosti tehniki na svetovnem prvenstvu v Seefeldu. Svetovna prvaka sta postala Norvežana Maiken Caspersen Falla in Johannes Hoesflot Klaebo.