Viktoria Rebensburg je bila v Areju razred zase. Foto: Reuters

Sem povsem zadovoljna z današnjo tekmo. Prva vožnja je bila daleč od tega, kar sem si želela. Ampak ne more iti vedno vse po maslu. Mislim, da je tretje mesto super rezultat in sem lahko ponosna, da sem na stopničkah. Jasno pa je, da želimo vedno najboljše.

Tina Maze
Tina Maze
Tina Maze nadaljuje odlične nastope v letošnjem svetovnem pokalu. V veleslalomskem seštevku je na petih tekmah zbrala že 460 točk. Foto: Reuters
Tina Maze
Mazejeva, najboljša alpska smučarka ta trenutek, ima v skupnem seštevku pred najbližjo zasledovalko Mario Höfl-Riesch 351 točk naskoka. Foto: Reuters

Ker podlaga ni bila ledena in je bilo tudi manj grbin, je bilo treba smučati še posebej pazljivo in nežno delati s smučmi. Takšne razmere so mi očitno pisane na kožo, lahko sem dala najboljše od sebe ter smučala zelo lepo.

Viktoria Rebensburg o 1. vožnji
Zmagoviti niz prekinjen: Mazejeva tretja

V primeru novega slavja bi Črnjanka izenačila rekord Annemarie Moser Pröll in Vreni Schneider, ki sta že osvojili prvih pet veleslalomov v sezoni, a je ostala pri štirih zaporednih zmagah. Drugo mesto je osvojila Avstrijka Anna Fenninger.

V zgornjem delu izgubila le stotinko ...
Mazejeva je bila v finalni vožnji v zgornjem delu zelo hitra, v primerjavi s Fenningerjevo je izgubila zgolj stotinko sekunde, a je v srednjem delu zaostala in ciljno črto prečkala z zaostankom 29 stotink. Tekmice je deklasirala Rebensburgova, ki je kljub veliki napaki v srednjem delu ohranila del prednosti iz prve vožnje in zanesljivo osvojila prvo mesto.

Drevovi se finalni nastop ni posrečil
V finalni vožnji je nastopila tudi Ana Drev, ki je v prvi vožnji storila nekaj napak, za Rebensburgovo s štartno številko 20 je zaostala za dobre tri sekunde in pol (+3,55) in osvojila 22. mesto. Druga vožnja se ji je ponesrečila, ob prihodu v cilj je osvojila zadnje, 9. mesto, za vodilno Švedinjo Mario Pietilae-Holmner je zaostala za dve sekundi, na koncu je osvojila 24. mesto.

V 1. vožnji Rebensburgova razred zase
S progo, ki jo je postavil Livio Magnoni, je v prvi vožnji najbolje opravila Rebensburgova, ki se je proti cilju odpravila kot peta tekmovalka. Bliskovito je smučala med vratci, napravila ni niti najmanjše napake, v cilj je prismučala z dobro sekundo prednosti pred takratno vodilno Anno Fenninger (+1,15). Takoj za njo se je na progo podala Mazejeva, ki je ob merjenju prvega vmesnega časa zaostajala dobre tri desetinke, a je nato v srednjem delu naredila manjšo napako in je ob merjenju drugega vmesnega časa zaostajala slabo sekundo. Na koncu se je uvrstila na 2. mesto.

Primerjava Rebensburg : Maze v 1. vožnji
Vmesni časRebensburgMaze
1. vmesni čas28,0428,35
2. vmesni čas45,9046,81
Čas na cilju1:13,941:15,06

Mazejeva lovila peto zaporedno zmago
Mazejeva je 27. oktobra dobila prvi veleslalom v sezoni. V Söldnu je slavila pred Kathrin Zettel in Stephanie Köhle, za debelih devet desetink sekunde je dobila še veleslalom v Aspnu in s tem pozdravila 'ameriški kompleks'. 9. decembra je svojo prednost na vrhu s tretjo veleslalomsko zmago v Sankt Moritzu še povečala, poker zmag ji je uspel prejšnjo nedeljo v Courchevelu.

Končni vrstni red:
1. V. REBENSBURG NEM 2:28,94 2. A. FENNINGER AVT +0,62 3. T. MAZE SLO 0,91 4. T. WORLEY FRA 1,10 5. F. HANSDOTTER ŠVE 1,27 6. M. HÖFL-RIESCH NEM 1,46 7. E. BREM AVT 1,86 8. J. LINDELL-VIKARBY ŠVE 2,18 9. T. POUTIAINEN FIN 2,38 10. K. ZETTEL AVT 2,40 11. S. KÖHLE AVT 2,55 12. E. GÖRGL AVT 2,61 13. L. GUT ŠVI 2,64 14. J. MANCUSO ZDA 2,93 15. L. SEJERSTED NOR 3,12 ... 24. A. DREV SLO 5,23 Odstopi: I. Curtoni, Shiffrin, Mölgg, Marmottan
Po 1. vožnji:
1. V. REBENSBURG NEM 1:13,94 2. T. MAZE SLO +1,12 3. A. FENNINGER AVT 1,15 4. M. HÖFL-RIESCH NEM 1,94 5. F. HANSDOTTER ŠVE 1,95 6. A. MARMOTTAN FRA 2,00 7. K. ZETTEL AVT 2,15 8. T. WORLEY FRA 2,18 9. S. KÖHLE AVT 2,32 10. E. GÖRGL AVT 2,49 11. E. BREM AVT 2,54 12. T. POUTIAINEN FIN 2,55 13. L. SEJERSTED NOR 2,58 14. M. MÖLGG ITA 2,86 15. J. LINDELL-VIKARBY ŠVE 2,93 ... 22. A. DREV SLO 3,55 Odstop: Gagnon, Fanchini, Hösl ...