Hanna Falk je letošnje odkritje iz švedskega tabora. 20-letnica je letos dobila svoji prvi dve tekmi za svetovni pokal. V Düsseldorfu je dobila šprint v prosti tehniki, zdaj v Otepääju pa še v klasični. V Vancouvru bo tako favoritinja za eno izmed olimpijskih medalj. Foto: Reuters
Petra Majdič
Petra Majdič ima v šprinterskem seštevku že več kot 100 točk prednosti pred vsemi zasledovalkami. Foto: Reuters
Katja Višnar
Katja Višnar je letošnja slovenska prvakinja v šprintu. Foto: Reuters
Majdičeva pred OI v odlični formi
Nove stopničke za Petro Majdič

V ciljnem šprintu je imela nekaj več moči Švedinja Hanna Falk, ki je bila hitrejša za desetinko sekunde. Na oder za zmagovalke je stopila še Finka Aino Kaisa Saarinen, ki je bila sicer najhitrejša v kvalifikacijah. Zanimivo - omenjene tri so skupaj tekle že v prvi polfinalni skupini, kjer pa je bila Majdičeva po fotofinišu za las hitrejša od Falkove.

Na desni strani si lahko ogledate posnetek finalnega teka.

Zadnji klasični šprint pred OI-jem
To so že 41. stopničke v karieri za Petro Majdič, ki se je s tem le še utrdila v vodstvu posebnega šprinterskega seštevka. Pred najbližjo zasledovalko Saarinenovo ima že 127 točk prednosti. To je bila zadnja šprinterska tekma v klasični tehniki pred olimpijskimi igrami, kjer bo posamezni šprint ravno v tem slogu.

Majdičeva zadovoljna z razpletom
"Super rezultat. V Estonijo smo šli po čim boljše rezultate in skušali osvojiti čim več točk. Že včeraj s petim mestom in danes z odličnim drugim. Sicer je že kazalo na zmago, a je imela Švedinja danes res dobre smuči. Vesela sem, da kljub naporni sezoni še vedno dobro nastopam, tako da sem res zadovoljna," je misli po tekmi strnila 30-letna slovenska športnica leta 2009.

Nastop kariere Katje Višnar
V Otepääju je nastopila še Katja Višnar, ki je bila v kvalifikacijah peta, nato pa se drugič v karieri prebila v polfinale tekem za svetovni pokal. V svoji polfinalni skupini je osvojila šesto mesto. Na koncu je bila 11., kar je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu.

Poljakinja izpadla v polfinalu
Vodilna v svetovnem pokalu Justyna Kowalczyk je izpadla v polfinalu. Na koncu je bila sedma in še vedno zanesljivo vodi v svetovnem pokalu. Pred Petro Majdič ima zdaj 78 točk prednosti, ki se bo v prihodnjih dneh še povišala, saj Majdičeva ne bo odpotovala v Ribinsk, Poljakinja pa naslednje postaje za svetovni pokal ne bo izpustila.

Petra Majdič je v Otepääju dobila zadnja dva šprinta za svetovni pokal.