Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Pojav omikrona pri nas, začetek cepljenja otrok do 12. leta in dnevi cepljenja, ki bodo od nedelje potekali po vsej Sloveniji, so osrednje teme tokratne Radijske tribune. Koronavirusna kriza narekuje tudi družabno življenje, organizatorji decembrskih prireditev pa so razkrili predviden program Čarobnega Maribora v zadnjih dneh leta – vključno s silvestrovanjem.
2102 epizod
Radijska Tribuna je polurna oddaja vsak torek, sredo in četrtek, v kateri skupaj z gosti obravnavamo aktualne politične, gospodarske in socialne teme. Velikokrat poiščemo rešitve tudi za težave poslušalk in poslušalcev.
Pojav omikrona pri nas, začetek cepljenja otrok do 12. leta in dnevi cepljenja, ki bodo od nedelje potekali po vsej Sloveniji, so osrednje teme tokratne Radijske tribune. Koronavirusna kriza narekuje tudi družabno življenje, organizatorji decembrskih prireditev pa so razkrili predviden program Čarobnega Maribora v zadnjih dneh leta – vključno s silvestrovanjem.
Kako uspešna je bila poletna sezona na Pohorju in kako tečejo priprave na zimsko? Zakaj koča Koča in gostilna Pri treh ribnikih še zmeraj samevata? Kako bo po novem potekalo urejanje Piramide? Podrobneje v rubriki Maribor, imamo problem z direktorjem pristojnih občinskih podjetij Rankom Šmigocem.
Oktober je mesec požarne varnosti. S sloganom Požarna varnost – bodi pripravljen, bodi varen nagovarja prebivalce, naj poskrbijo za požarno varnost v svojem domu. Kakšni so možni vzroki nastanka požara, preventivni ukrepi in pravilno ravnanje ob požaru?
Ohlajanje avtomobilske industrije vpliva tudi na slovensko gospodarstvo. Zapiranje ali selitev proizvodnje zaradi upada naročil je napovedalo ali že uresničilo več podjetij. Kakšne ukrepe za premagovanje težav pripravlja vlada in kaj pravijo gospodarstveniki – kakšne so razmere, kaj potrebujejo, kje so vzroki in kje rešitve težav?
Potem ko je mariborska občina uspešno izvedla prvi cikel participativnega proračuna, poimenovanega 'Maribor, sodeluj!', se je v drugo zalomilo. Do konca leta bi morali izpeljati več kot 80 projektov, ki so jih predlagali občani, a so jih doslej izvedli le 8. Več o tem v rubriki Maribor, imamo problem!
Raziskava slovenske mladine je pokazala čedalje večjo črnogledost mladih glede prihodnosti, rastoče težave z duševnim zdravjem, zaskrbljenost zaradi stanja zdravstvenega sistema in stanovanjske problematike. Zaznaven je tudi porast zanimanja za politiko in zasuk v desno. Kaj je pokazala raziskava Mladina 2024 in kaj je v ozadju stališč in položaja slovenske mladine, razkrivamo v tokratni Radijski tribuni.
Zakaj vedno več ljudi ostaja brez zdravnika in kakšne so možne rešitve akutnega problema slovenskega zdravstva? Odgovore smo iskali s pomočjo županov občin Slovenska Bistrica in Lenart, kjer so trenutno težave najbolj pereče. V Lenartu je posledično odstopil direktor Zdravstvenega doma, v Slovenski Bistrici se je organizirala civilna pobuda ogorčenih bolnikov, ki so ostali brez osebnega zdravnika.
Po ljubljanski se je tudi mariborska občina navdušila nad združevanjem vrtcev, kar bi po njenem mnenju optimiziralo njihovo delovanje. A v vrtcih opozarjajo, da je pred ekonomskimi učinki na prvo mesto treba postaviti kakovost vzgoje. Več v tokratni rubriki Maribor, imamo problem!
Če ste tik pred upokojitvijo, se je ugodneje upokojiti konec letošnjega kot v začetku prihodnjega leta, kaže izračun Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Še več o upokojevanju in pokojninah, med drugim o tem, kdaj se obeta naslednja uskladitev, ste slišali v tokratniRadijski tribuni, v kateri smo gostili generalnega direktorja Zpiza Marijana Papeža.
Glavni most v Mariboru so ponovno odprt tudi za avtomobile. Takšna je odločitev mariborskega županstva; ali je na to vplivalo merjenje prometa ali negodovanje ljudi, sta v Radijski tribuni pojasnila podžupan Samo Peter Medved in vodja občinskega Urada za komunalo, promet in prostor Andraž Mlaker. Pod drobnogled pa smo vzeli tudi druge, ob konicah izjemno prometno preobremenjene točke v mestu.
Zaprtje Glavnega mostu je razdelilo mariborsko javnost. Navdušilo je predvsem pešce in kolesarje, razjezilo pa voznike, ki so se znašli v velikih prometnih zastojih. Občina bo odločitev o tem, ali bo Glavni most le odprla, sporočila danes popoldne, mi pa smo o tem in možnih razpletih govorili že v rubriki Maribor, imamo problem!
Občinska napoved, da bo treba za kanalizacijske priključke, izvedene v zadnjih dveh letih, za nazaj poračunati komunalni prispevek, razburja Mariborčane. Gre za relativno visok in nepričakovan strošek, ki za marsikoga predstavlja ogromen zalogaj. V Radijski tribuni smo preverili, za kolikšne zneske gre, kako bodo obračunani, kaj to pomeni za nove priključke, kakšne možnosti odplačila imajo ljudje in še marsikaj.
V Radijski tribuni smo gostili direktorico Medobčinskega stanovanjskega sklada Maribor Ireno Španinger – pogovarjali smo se o razpisu sklada za dodelitev neprofitnih stanovanj v najem, ki je odprt do 16. oktobra, o tem, da je stanovanj glede na potrebe bistveno premalo, pa o stanju stanovanjskega fonda sklada, ki obsega okrog 2100 stanovanj, in o načrtovanih novogradnjah.
V tednu mednarodnega dneva starejših smo v studio povabili predstavnike Sveta za starejše pri Mestni občini Maribor. Spregovorili smo o raznovrstni problematiki, ki jih tare v našem mestu, med drugim o mobilnosti in spremembah avtobusnih linij, o širitvi dnevnega centra za starejše in problematiki zgradb brez dvigal.
Začenja se novo študijsko leto, med okoli 55.000 študenti pri nas pa je tudi dobrih 12.000 brucev. Zanje so vodstva univerz in študentske organizacije pripravila posebno dobrodošlico ob vstopanju v akademski svet. Kako je na mariborski univerzi, koliko študentov jo bo obiskovalo v tem študijskem letu in kako potekajo uvodni dnevi, sste slišali v tokratni Radijski tribuni, postregli pa smo tudi z uporabnimi napotki.
Od 1. oktobra se uvaja nov sistem obračunavanja omrežnine za električno energijo. Kako bo sprememba vplivala na račun povprečnega gospodinjstva, kdo bo plačeval več in kdo manj? Zakaj protestirajo v Gospodarski zbornici in kakšne cene elektrike lahko pričakujemo v novem letu, ko bo konec regulacije, ponovno pa naj bi uvedli prispevek za obnovljive vire.
Mariborski svetniki bodo na prvi seji to jesen med drugim obravnavali ponovno podražitev vrtcev, ki je po pojasnilih občinskega vodstva potrebna zaradi uskladitve z naraščajočimi stroški. Podražitev bi bila različna, glede na dohodkovni razred staršev. O tem z mestnimi svetniki, ki bodo odločitev sprejeli ali pa ne, pa tudi o drugih poudarkih z dnevnega reda seje – v tokratni rubriki Maribor, imamo problem!
V vseh slovenskih vinorodnih okoliših so trgatve že skorajda pri koncu, zaradi visokih poletnih temperatur so se začele prej kot običajno. Pridelka bo bistveno manj, po kakovosti pa se vinarji nadejajo odličnega letnika. Slovenski vinogradniki sicer poročajo o še enem zahtevnem pridelovalnem letu, a ne zgolj zaradi podnebnih sprememb, pač pa tudi zaradi vse težjih razmer na vinskem trgu.
Pretekli teden smo zaznamovali svetovni dan preprečevanja samomora, ozaveščanju o tem pa je namenjen ves september. V mariborski območni enoti Nacionalnega inštituta za javno zdravje povedo, da je število samomorov v Podravju višje od povprečja v državi in da je med umrlimi bistveno več moških kot žensk. Zakaj je tako? S sogovorniki smo v Radijski tribuni odgovorili tudi na vprašanji, kako pristopiti k nekomu, ki kaže samodestruktivno vedenje, in kje poiskati strokovno pomoč. .
Maribor se že dve leti zapored poleti ponekod spreminja v goščavo. Rastlinje in plevel zarašča pločnike in kolesarske poti, kar zmanjšuje preglednost v nekaterih križiščih in deluje neurejeno. Zakaj prihaja do tega in kako namerava občina ukrepati, v sredini rubriki Maribor, imamo problem
Nova ureditev medkrajevnega avtobusnega prometa je s septembrom razburila številne potnike. Da avtobusi ne ustavijo na postaji, da so novi vozni redi slabši, povezav pa da je manj, so opozorili starši in dijaki, ki so obtičali na postajah in zamujali k pouku. Pristojni so napovedali, da bodo pomanjkljivosti odpravili. Kakšne so razmere v Podravju po dveh tednih, smo preverili v torkovi oddaji.
Neveljaven email naslov