Pidcock je imel dovolj časa, da je poziral z zastavo. Foto: Reuters

Velika pričakovanja je imel predvsem Mathieu van der Poel, a je zaradi padca odstopil (več tukaj). Tom Pidcock, ki odlično nastopa tudi na cesti, je povedel malo po polovici 28 kilometrov dolge proge in nato prednost le povečeval. Srebro je osvojil Švicar Mathias Flückinger, bron pa Španec David Valero Serrano.

SKOKI V VODO: Daley vendarle zlat
Britanci se veselijo zlate medalje tudi v skoku v vodo, v sinhroni tekmi z 10 metrov sta bila najboljša Tom Daley in Matty Lee, ki sta v dramatičnem boju za vsega dobro točko ugnala kitajski par Juan Cao in Aisen Čen. Daley je že pri 14 letih osvojil prvo medaljo v članski konkurenci, a je vso kariero zaman napadal olimpijsko zlato. Sanje je uresničil na svojih zadnjih olimpijskih igrah.

Skoki v vodo, sinhrono, 10 m (M)
1Tom Daley in Matty LeeVelika Britanija471,81
2Juan Cao in Aisen ČenKitajska470,58
3Aleksandr Bondar in Viktor MinibajevRusija439,92
27-letni Kristian Blummenfelt se je veselil uspeha kariere. Foto: Reuters

TRIATLON: Zlato na Norveško
Prva odločitev dneva je padla v triatlonu, kjer je nekoliko presenetljivo zmagal Norvežan Kristian Blummenfelt, ki je zablestel v zadnjem kilometru teka, ko je prehitel Britanca Alexa Yeeja. Njegov rojak Jonathan Brownlee, ki ima že olimpijsko srebro in bron, je bil peti. Po tekmi se je sicer precej govorilo o napačnem startu, ki so ga morali ponoviti.

Na Japonskem je vroče, zato so tekmo izvedli že ob 6.30 po lokalnem času. Norvežan se je dobro pripravil na razmere: "Naša ekipa je znana po res dobrih pripravah, po pravici povedano, nam je bilo še žal, da ni bilo bolj vroče. Prihajam iz Bergna, kjer je dve tretjini leta vetrovno, deževno in le 10 stopinj. To kaže, da se znamo pripraviti na ekstremne razmere."

Triatlon (M)
1Kristian BlummenfeltNorveška1:45:04
2Alex YeeVelika Britanija1:45:15
3Hayden WildeNova Zelandija1:45:24

ROLKANJE: Japonska potrdila status velesile
Prvič so se za medalje borile tudi ženske v rolkanju. Tako kot v moški konkurenci je tudi med ženskami zlata medalja ostala na Japonskem, zgodovino je s prvo zmago pisala Momiji Nišija. Japonsko slavje je z bronom dopolnila Funa Nakajama.

Rolkanje (Ž)
1Momiji Nišija15,26
2Rayssa LealBrazilija14,64
3Funa Nakajama14,49
Vincent Hancock je ustrelil tretje zlato. Foto: Reuters

STRELSTVO: Dve zlati medalji v ZDA
V strelstvu so podelili dva kompleta medalj, tako moški kot ženske so se borili v skeetu, oba naslova pa sta romala v ZDA. Med moškimi je slavil Vincent Hancock, ki je z 59 zadetki postavil olimpijski rekord. Pri 32 letih se veseli že tretjega naslova olimpijskega prvaka. Najboljši je bil že v Pekingu 2008 in Londonu 2012. Ameriški strelski dan je med ženskami dopolnila leto mlajša Amber English.

SABLJANJE: Dvojna ruska zmaga, zlato tudi za Hong Kong
V sabljanju, v kategoriji meč posamično, sta zlato in srebro osvojili Rusinji. Naslova olimpijske zmagovalke se je veselila Sofija Pozdniakova, ki je v velikem finalu s 15:11 premagala rojakinjo Sofijo Velikajo. Bron je osvojila Francozinja Manon Brunet, ki je s 15:6 premagala Madžarko Anno Marton. V kategoriji floret je v moški konkurenci zlato osvojil Hongkong, natančneje Ka Long Čung, ki je v finalu s 15:11 ugnal Italijana Danieleja Garozza. Bronasto odličje je pripadlo Čehu Alexandru Choupenitchu, ki je bil s 15:8 boljši od Japonca Takahira Šikineja.

GIMNASTIKA: Rusi z junakom Dalalojanom do zlata
Ekipno tekmo v športni gimnastiki so dobili Rusi, potem ko je Nikita Nagronij odlično opravil svoj nastop na parterju. Skupaj so osvojili 262,500 točke. Veliki ruski junak je bil Artur Dalalojan, ki je tekmoval kljub temu, da je imel aprila poškodbo ahilove tetive. Z oceno 262,397 so drugo mesto osvojili domačini Japonci, ki so upali na ubranitev naslova iz Ria. Daiki Hašimoto je bleščeče opravil zadnji japonski nastop (na drogu), a to je bilo premalo. Zmanjalo je le 0,103 točke. Tretji so bili Kitajci (261,894).

Gimnastika, ekipno (M)
1RusijaRusija
2Japonska
3KirajskaKitajska

TEKVONDO: Zlato in bron za Hrvaško
V tekvondoju v kategoriji do 67 kilogramov je zlato odličje osvojila Hrvatica Matea Jelić, ki je v velikem finalu premagala Britanko Lauren Williams. To je 12. zlata kolajna za Hrvaško na poletnih olimpijskih igrah. Bronasto odličje je osvojila Egipčanka Hedaya Egy Malak, ki je bila boljša od Američanke Paige McPherson, ter Ruth Gbagbi iz Slonokoščene obale, ki je ugnala Brazilko Mileno Titoneli. V moški konkurenci so 80 kg je slavil Rus Maksim Hramcov, ki je v finalu ugnal Jordanca Saleha Elsharabatyja. Bron je pripadel Hrvatu Toniju Kanaetu in Egipčanu Seifu Egyju Eissi.

DVIGANJE UTEŽI: Zmaga za Filipinko
V dviganju uteži je zlato kolajno osvojila Filipinka Hidilyn Diaz, ki je za ta podvig potrebovalo olimpijski rekord (127 kg). S tem je postala prva filipinska olimpijska zmagovalka. Za kilogram je bila boljša od Kitajke Liao Čijun, tretja je bila Kazahstanka Zulfiya Chinshanlo, dvignila je 123 kg.

Dviganje uteži, do 55 kg (Ž)
1Hidilyn DiazFilipini
2Liao ČijunKitajska
3Zulfiya ChinshanloKazahstan

NAMIZNI TENIS: Kitajska prvič brez zlata po Atenah 2004
V namiznem tenisu se je prvič po Atenah 2004 zgodilo, da v konkurenci mešanih dvojic zlatega odličja ni osvojil kitajski dvojec. Ta (Čin Ču/Šiven Liu) je moral v finalu s 4:3 priznati premoč Japoncema Junu Mizutaniju ter Mimi Ito. Bronasto odličje je osvojil par iz Kitajskega Tajpeja Ju Jun Lin-Čing I Čeng.