Kevin Durant s 23 točkami drugi strelec Američanov na tekmi proti Češki je postal najboljši strelec ameriške košarkarske reprezentance v zgodovini (337 točk), prehitel je Carmela Anthonyja (336 točk), tretji je LeBron James (273 točk).
Kevin Durant s 23 točkami drugi strelec Američanov na tekmi proti Češki je postal najboljši strelec ameriške košarkarske reprezentance v zgodovini (337 točk), prehitel je Carmela Anthonyja (336 točk), tretji je LeBron James (273 točk). "Lepo je biti med temi imeni, s Carmelom Anthonyjem sva bila dvakrat skupaj v olimpijski ekipi. Spremljal sem njegovo pripravo na tekmo in skušal ukrasti kakšen trik. Zdaj, ko sem na vrhu te lestvice, je občutek nekoliko nenavaden, saj konec koncev nastopamo kot moštvo. Pri natančnosti in zadevanju sem celotno kariero napredoval, da sem ujel to konstantnost, je krasno." Foto: AP

Američani so danes visoko premagali Čehe (119:84) in so najboljša drugouvrščena ekipa. Čehi pa se poslavljajo od izločilnih bojev, saj je jasno, da so že pred zadnjima tekmama najslabše uvrščena tretja ekipa.

Čehi so odlično začeli tekmo, po dobrih štirih minutah so vodili z dvomestno prednostjo (9:19). Američani so se približali na le tri točke zaostanka (18:21), prvo četrtino pa so Čehi vseeno zanesljivo dobili (18:25).

Košarka (M) - ZDA : Češka, vključitev
Sorodna novica "Vsak je sprejel svojo vlogo, zato tako dobro funkcioniramo"

Po skoraj štirih minutah igre v drugi četrtini so Američani po trojki Kevina Duranta prvič na tekmi povedli (34:33). Čehi so jim še vedno dihali za ovratnik (41:39), do polčasa pa so Američani podvojili prednost (47:43).

V tretji četrtini so Američani še nadgradili igro, prednost so višali iz minute v minuto, ob koncu tega dela igre je Durant zadel trojko za +22 (82:60).

Američani so ob koncu tekme povedli z najvišjo prednostjo 38 točk (119:81).

Francozi in Avstralci so po prvem delu stoodstotni. Francozi so za konec skupinskega dela premagali Iran (62:79), Avstralci pa Nemce (89:76).

Slovenijo tekma 3. kroga čaka jutri, varovancem Aleksandra Sekulića pa bo nasproti stala izkušena reprezentanca Španije. Ob zmagi nad Španijo bi bila Slovenija najboljša v skupini in bi igrala z Italijo ali Nemčijo. Ob morebitnem porazu pa bi igrala z Američani, Francozi ali Avstralci.

Rupnik: Radi smo skupaj, ni nam dolgčas
Sorodna novica Spektakel zagotovljen: evropski prvaki proti svetovnim za prvo mesto v skupini

Četrtfinalni pari znani v nedeljo
Četrtfinalne pare na košarkarskem turnirju v Tokiu bo določil žreb takoj po koncu skupinskega dela tekmovanja.

V četrtfinale se uvrstijo zmagovalci vseh treh skupin in vsi drugouvrščeni ter dve najboljši tretjeuvrščeni reprezentanci. Trije zmagovalci in najboljša drugouvrščena ekipa (ZDA) bodo v bobnu 1, preostale reprezentance pa v bobnu 2. V četrtfinalu se ne morejo pomeriti ekipe, ki so med seboj igrale že v predtekmovanju.