Odbojka - Arhiv

ZDA tudi z Lukom Slabetom do prvega zlata

Odbojka ZDA tudi z Lukom Slabetom do prvega zlata

8.8.2021

Ameriške odbojkarice so v finalu olimpijskega turnirja prepričljivo premagale Brazilke s 3:0 in s tem sploh prvič osvojile zlato olimpijsko medaljo. Srbija je z istim izidom premagala Južno Korejo in si priborila bron.

Francozi po razburljivih petih nizih prvič olimpijski zmagovalci

Odbojka Francozi po razburljivih petih nizih prvič olimpijski zmagovalci

7.8.2021

Odbojkarji Francije so v napetem finalu turnirja v Tokiu po dveh urah in 15 minutah s 3:2 premagali Rusijo in prvič postali olimpijski zmagovalci. Na obračunu za 3. mesto je Argentina v južnoameriškem derbiju ugnala Brazilijo prav tako s 3:2.

Američanke brez izgubljenega niza v finale

Odbojka Američanke brez izgubljenega niza v finale

6.8.2021

Odbojkarice ZDA so v polfinalu brez težav premagale Srbijo s 3:0 in se bodo v nedeljo za svoje prvo olimpijsko zlato borile z zmagovalko obračuna Brazilija − Južna Koreja.

Rusi vrnili Brazilcem za polfinalni poraz v Riu

Odbojka Rusi vrnili Brazilcem za polfinalni poraz v Riu

5.8.2021

Odbojkarji Rusije so v polfinalu izločili branilce naslova Brazilce s 3:1 in se jim tako oddolžili za polfinalni poraz na prejšnjih igrah v Riu. Drugi finalist je Francija, ki je bila s 3:0 boljša od Argentine.

Kot v Riu 2016 - Američanke se bodo skušale Srbkinjam oddolžiti za poraz

Odbojka Kot v Riu 2016 - Američanke se bodo skušale Srbkinjam oddolžiti za poraz

4.8.2021

Na ženskem odbojkarskem olimpijskem turnirju je samo še en neznan potnik v boj za medalje. Polfinale so si že zagotovile reprezentance Južne Koreje, ZDA in Srbije.

Razigrani Francozi izločili svetovne prvake Poljake

Odbojka Razigrani Francozi izločili svetovne prvake Poljake

3.8.2021

Nekaj minut po porazu italijanskih košarkarjev (s Francijo) so se v četrfinalu olimpijskega turnirja poslovili tudi odbojkarji Italije. S 3:2 je bila boljša Argentina. Prava poslastica je potekala med Francijo in Poljsko, dobili so jo galski petelini.

Francozi zapravili tri zaključne žoge in za kazen dobili svetovne prvake Poljake

1.8.2021

Končani so tudi skupinski boji na moškem odbojkarskem turnirju. Pravi maraton sta odigrali Brazilija in Francija. Drugi niz se je končal kar 39:37 za Francoze, odločilni peti pa 20:18 za Brazilce.

Francozi Rusom zadali prvi poraz

Tokio 2020 Francozi Rusom zadali prvi poraz

30.7.2021

V večernem obračunu skupine B, ki se je v Tokiu zavlekel že v naslednji dan, so francoski odbojkarji s 3:1 premagali športnike Rusije in jim zadali prvi poraz na igrah. Rusi so kljub prvemu porazu še naprej na vrhu skupine B.

Rusi s 3:0 odpravili Brazilce, Argentinci presenetili Francoze

Odbojka Rusi s 3:0 odpravili Brazilce, Argentinci presenetili Francoze

28.7.2021

Odbojkarji Brazilije, ki branijo naslov olimpijskih prvakov, so v 3. krogu turnirja v Tokiu doživeli prvi poraz. Izgubili so proti Rusiji, ki je slavila s 3:0 (22, 20, 20) in edina zmagala še tretjič zapored.

Poljaki gladko porazili Italijane, Brazilci v petih nizih strli Argentince

Odbojka Poljaki gladko porazili Italijane, Brazilci v petih nizih strli Argentince

26.7.2021

Na evropskem derbiju 2. kroga odbojkarskega turnirja v Tokiu so Poljaki v skupini A s 3:0 (20, 24, 20) premagali Italijane. S tem so popravili vtis po nepričakovanem sobotnem porazu z 2:3 proti Iranu.

Turkinje s 3:0 odpravile olimpijske prvakinje

Odbojka Turkinje s 3:0 odpravile olimpijske prvakinje

25.7.2021

Odbojkarice Kitajske, ki so na prejšnjih olimpijskih igrah v Riu osvojile zlato, so olimpijske igre v Tokiu v skupini B odprle z gladkim porazom proti Turčiji, ki je zmagala s 3:0.

Iran premagal svetovne prvake Poljake

Odbojka Iran premagal svetovne prvake Poljake

24.7.2021

Na olimpijskem turnirju v odbojki je že uvodni krog prinesel razburljive boje in precej neuspešen začetek evropskih reprezentanc, saj sta bili neuspešni tako Poljska kot Francija.

Odbojkarjem končno četrto mesto; v finalu slavili Brazilci

Liga narodov Odbojkarjem končno četrto mesto; v finalu slavili Brazilci

27.6.2021

Slovenski odbojkarji so na tekmi za tretje mesto v Ligi narodov proti Francozom izgubili s 3:0 (20, 18, 19) in ob premiernem nastopu zasedli končno četrto mesto v tem tekmovanju.

Brazilci prvi favoriti olimpijskega odbojkarskega turnirja

Odbojka Brazilci prvi favoriti olimpijskega odbojkarskega turnirja

26.6.2021

Odbojka, ki je vedno eden od vrhuncev olimpijskih bojev, se vrača tja, kjer se je leta 1964 začela zgodba. Naslov bodo branili Brazilci in Kitajke.

Francozi olimpijske sanje spremenili v nočno moro

Odbojka Francozi olimpijske sanje spremenili v nočno moro

9.1.2020

Odbojkarji Slovenije ne bodo igrali na olimpijskih igrah v Tokiu. V polfinalu kvalifikacij v Berlinu jih je na predzadnji stopnici ustavila Francija (2:3), potem ko so Slovenci dobili uvodna niza.