Bob - Arhiv

Friedrich in Margis na drugih igrah zapored dvakrat zlata v bobu

OI 2022 Friedrich in Margis na drugih igrah zapored dvakrat zlata v bobu

20.2.2022

V bobu štirisedu so na olimpijski preizkušnji v Pekingu prvi dve mesti zasedli nemški posadki. Bron je dobila Kanada. Britanke so postale olimpijske prvakinje v krlingu. V finalu so z 10:3 premagale Japonke.

17-letni Su priskakal prvo moško zlato za Kitajsko

11. dan 17-letni Su priskakal prvo moško zlato za Kitajsko

14.2.2022

Kitajski najstniški zvezdnik Jiming Su je srebru dodal še zlato olimpijsko medaljo. Z zmago v akrobatskem deskanju na veliki skakalnici je 17-letnik poskrbel za prvo moško posamično zlato odličje Kitajske na domačih zimskih olimpijskih igrah.

Kaillie Humphries še tretje zlato v bobu, tokrat v enosedu

10. dan Pekinga Kaillie Humphries še tretje zlato v bobu, tokrat v enosedu

13.2.2022

Kaillie Humphries je prva zmagovalka boba enoseda na zimskih olimpijskih igrah. Američanka je bila brez konkurence, saj je bila najhitrejša prav v vseh štirih vožnjah.

Jamajški bob štirised po 24 letih znova na OI - upajo tudi na medaljo

Bob Jamajški bob štirised po 24 letih znova na OI - upajo tudi na medaljo

29.1.2022

Jamajška reprezentanca v bobu bo prvič po 24 letih na olimpijskih igrah imela predstavnika tudi v kategoriji štirisedov. Četverica kljub številnim težavam, s katerimi se je spopadala, upa na olimpijsko medaljo.

Greg Rutherford ostal brez olimpijskih iger v Pekingu

20.1.2022

Nekdanji britanski atlet Greg Rutherford, olimpijski prvak v skoku v daljino iz Londona 2012, si je obetal, da bo nastopil na bližnjih zimskih olimpijskih igrah v Pekingu v bobu.