Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

MMCTeden: Intervjuji, analize, kolumne, poglobljeni prispevki

Športni SOS

Športni SOS Liga NHL prvič videla verigo metel

Letošnja končnica Lige NHL je nekaj posebnega - NY Islandersi so v prvem krogu s 4:0 pometli s Pittsburghom, nato so v naslednjem krogu doživeli enako usodo s Carolino, ta pa je v konferenčnem finalu brez zmage klonila proti Bostonu.

3

Portal Športni SOS je namenjen ljubiteljem športne statistike. Avtor Slavko Jerič odgovarja na vprašanja bralcev o športu, športni zgodovini in statistiki. Statistično društvo Slovenije je portalu podelilo priznanje odličnosti statističnega poročanja v medijih.

Več novic

Zgodovina pred vrati: Bodo vsi finalisti Angleži?

Nikoli se še ni zgodilo, da bi v finalih vseh evropskih nogometnih pokalov igrali zgolj predstavniki ene nogometne zveze, to priložnost imajo Angleži.

22

Deschamps najmlajši kapetan, de Ligt bi rekord krepko popravil

Le dva kapetana zmagovalne ekipe v Ligi prvakov oziroma Pokalu državnih prvakov sta bila ob finalni zmagi mlajša od 25 let. Če bi letos naslov osvojil Ajax, bi bil ta rekord krepko popravljen.

6

Real Madrid podprvak s 96 točkami, kako bo letos v Angliji?

Nogometaši Liverpoola so pred desetletjem brez naslova državnega prvaka ostali kljub temu, da so v sezoni izgubili le dvakrat. Letos se jim v teoriji ta usoda lahko ponovi z le enim porazom.

8
Več

Izbor

Slavko Jerič 100 športnih dogodkov leta 2018

Leto 2018 je bilo na športnem področju izjemno bogato, saj je postreglo tako z olimpijskimi igrami kot svetovnim prvenstvom v nogometu, a največji pečat je pustil Luka Dončić.

14

Športni SOS Zgodovina Športnega SOS-a (2012-2019)

Portal Športni SOS je nastal leta 2012 v okviru športnega bloga, kmalu pa se je razvil v samostojni portal. Vabljeni k pregledu nekaterih ključnih točk.

Nogomet Zgodovina se ponavlja - Atletico bo še dolgo sanjal o Ronaldu

Nogometaše madridskega Atletica je 40 let zaznamoval izgubljeni finale Pokala državnih prvakov. Špance je dolgo morila zamujena priložnost proti Bayernu, zdaj pa imajo v Cristianu Ronaldu nekoga, ki jih bo naslednja leta preganjal v sanjah.

70

Športni SOS Koliko zmag bo zbrala Mikaela Shiffrin? Številke pravijo vsaj 88.

Mikaela Shiffrin je že tretjič zapored osvojila veliki kristalni globus, po številu zmag je že zdaj tretja najboljša smučarka. Ljubitelji alpskega smučanja se upravičeno sprašujejo, koliko zmag lahko osvoji do konca kariere.

29

SOS odmev Med nogometaši manj trajno poškodovanih kot med smučarji

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju v Areju je bilo izjemno uspešno za slovensko reprezentanco, ki se je po 30 letih na istem prvenstvu spet veselila dveh tekmovalcev z medaljo.