70-letni Lino Červar je doživel že precej lepše čase na klopi Hrvaške. Leta 2003 jo je popeljal do svetovnega naslova, avgusta 2004 pa do zmage na olimpijskih igrah v Atenah. Lani so Hrvati igrali v finalu evropskega prvenstva. Foto: EPA

Branilci naslova Danci so si že zagotovili prvo mesto v skupini in so v obračun s Hrvaško vstopili sproščeno. Tako kot Slovence je tudi Dance napadla trebušna viroza. Manjkal je tudi zvezdnik Mikkel Hansen.

Zlatko Horvat je bil razočaran ob koncu tekme. Hrvati so v drugem polčasu odpovedali v vseh elementih igre. Foto: EPA

Danci so imeli ob odmoru le dva gola naskoka (17:15). Izbranci Lina Červarja so popustili na začetku drugega polčasa. Danci so dosegli šest golov zapored. Hrvati niso zadeli niti enkrat, v obrambi pa so puščali preveč prostora. V 45. minuti je Danska povedla s 30:18, Hrvati pa so delovali kot razbita vojska.

Emil Jakobsen je bil najboljši strelec tekme z osmimi goli, Jacob T. Holm jih je dodal šest, Nikolaj Oris Nielsen pa pet. Marino Marić je prispeval šest zadetkov za Hrvate, Igor Karačić pa pet.

Červar: To ni neuspeh, ampak je realno stanje
"V prvem polčasu smo igrali dobro. V nadaljevanju nam je zmanjkalo energije in nič več ni šlo. Fantom lahko čestitam, saj so se borili in se trudili, a treba je priznati, da so Danci enostavno precej boljša ekipa. To ni neuspeh, ampak je realno stanje," je poudaril selektor Lino Červar.

Nikolaj Bredahl Jacobsen in soigralci so gladko odpravili Hrvate in so zelo resni kandidati za naslov. Foto: EPA

Duvnjak: To ni bila Hrvaška iz preteklosti, od prve tekme nismo bili pravi
Kapetan Domagoj Duvnjak je dodal: "V imenu celotne ekipe se moram opravičiti za naše predstave na tem turnirju. To ni bila Hrvaška iz preteklosti, od prve tekme naprej nismo bili pravi. Danci so nas hitro prebrali in nas zlahka nadigrali v drugem polčasu. Potrebna bo temeljita analiza. To je najslabši turnir, odkar igram za izbrano vrsto, in seveda moram prevzeti del odgovornosti. Žal selektor Červar odhaja s takim porazom. Njegova odstopna izjava po porazu proti Argentini ni vplivala na našo današnjo igro."

Danci v drugem povozili nemočne Hrvate

Gavči kot Slovenci: padli v drugem delu
Hrvaško je v soboto v škripce spravil poraz z Argentino, toda do zadnjega kroga so bili Hrvati v igri za izločilne boje, saj je Katar premagal Argentino s 26:25. Blestel je Kubanec v katarskem dresu Frankis Carol Marzo, ki je dosegel osem golov. Gavči, ki so imeli odprta vrata do prvega preboja med osem najboljših reprezentanc sveta, so vodili že z 11:4 in v drugem polčasu z 19:15.

Španija je zanesljivo premagala Madžarsko. Foto: Reuters

Zmaga Danske je osrečila Katar, ki se bo v četrtfinalu pomeril s Švedsko.

Prijateljski obračun Španije in Madžarske
V skupini I je bilo že pred zadnjim krogom znano, da sta si četrtfinale zagotovili Madžarska in Španija, že precej pred koncem njunega medsebojnega obračuna pa, da bo zmagala Španija (na koncu 36:28), ki jo v četrtfinalu čaka Norveška. Madžarska, ki v ekipo danes ni uvrstila štirih nosilcev igre, bo morala za preboj v polfinale opraviti s Francijo.