Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Ponedeljek, 3. maj. 2021

TV Koper/Capodistria • Pon, 3. maj.

Telegiornale regionale del Friuli Venezia Giulia.

Regionalni dnevnik v italijanskem jeziku za FJK.

Retrospettiva dei servizi di Silvio Odogaso delle passate stagioni.

Retrospektiva prispevke Silvia Odogasa preteklih produkcij.

La macroregione del Danubio coinvolge 14 stati e abbraccia un territorio più esteso di quella che è l'area geografica danubiana. È la più varia e quella dallo sviluppo meno uniforme.
In questo territorio vivono 115 milioni di abitanti legati da un patrimonio culturale ricco di storia e molto variegato, hanno potenziali economici e sociali molto diversi ma molti interessi in comune. Con il sostegno dell'UE, si stanno realizzando numerosi progetti per una maggiore coesione e uno sviluppo più uniforme di questo territorio, per la tutela dell'ambiente, per accelerare il turismo e avvicinare il patrimonio culturale ai cittadini.

Podonavska makroregija združuje 14 držav in zajema širše ozemlje od geografskega podonavja. Med tremi makregijami je najbolj raznovrstno in najbolj neenakomerno razvito. Na tem ozemlju živi 115 milijonov prebivalcev, ki povezuje bogata in zelo raznolika kulturna dediščina in zgodovina, z zelo različnimi gospodarskimi in socialnimi potenciali in številnimi skupnimi interesi.
S podporo EU se na tem območju izvajajo številni projekti, da bi prostor povezali in enakomerno razvili, obvarovali okolje, pospešili turizem ter ljudem približali kulturno dediščino.

Magazine di automobilismo.

Oddaja o avtomobilizmu.

Potopisna oddaja, ki prikazuje življenje, kulturo, zgodovino ter običaje in navade oddaljenih regij in pokrajin.

Leopold Layer fu l’ultimo pittore tardo barocco sloveno.
Dall’intreccio di tradizioni provenienti da culture diverse nascono pezzi unici e moderni con l’impronta tipica della designer e ceramista Bojana Ristevski Mlaker.
D’estate l’altopiano carsico Kriški podi diventa un vero e proprio giardino botanico d'alta montagna.
Il Cavernone di Planina cela numerosi ingressi in misteriose e mistiche grotte sotterranee carsiche.
Primož Krišelj trasmette le proprie conoscenze a tutti coloro che sono interessati all’agricoltura di sussistenza e a un modo di vivere sostenibile.

Leopold Layer velja za zadnjega slovenskega poznobaročnega slikarja.
Atelje v središču Ljubljane priča o prepletu različnih tradicij ustvarjanja v glini.
Kraška planota Kriški podi se poleti spremeni v pravi visokogorski botanični vrt.
Planinska jama velja za skrivnostno in mistično plat kraškega sveta.
Primož Krišelj svoje znanje predaja naprej vsem, ki jih zanimata samooskrbno kmetovanje ter trajnostni način življenja.

Ana Enamorado si è trasferita in Messico dall'Honduras per trovare il figlio diciasettenne, di cui ha perso le tracce, senza sapere se è ancora vivo. Negli ultimi anni sono spariti più di 100.000 immigrati nel Messico, giunti da diversi paesi latinoamericani. Nonostante in passato fosse stata vittima di violenze, è diventata difensore dei diritti dell'uomo, che cerca di mettere luce sul destino di migliaia di scomparsi.
Juan Acevedo appartiene al popolo Triqui dello stato di Oaxaca. Nel 1970 si trasferì nella capitale, dove si è creato una famiglia. Da sempre lotta contro la discriminazione razziale ottenendo che la comunità di nativi, composta da 40 famiglie ha acquistato il terreno dove si sono stabiliti. Juan e la moglie hanno un negozio e si occupano del figlio disabile.
Jaileth Ibarra stava per morire per un difetto al cuore, ma ha trovato un donatore in tempo. Dal trapianto del cuore è passato un anno e mezzo e conduce una vita normale, anche se ora è disoccupata. La convalescenza è stata utile per riallacciare il rapporto con la madre, che per molto tempo non voleva accettare l'idea di avere una figlia omosessuale.


Ana Enamorado je prišla v Mehiko iz Hondurasa, da bi poiskala svojega 17-letnega sina, brez da bi vedela ali je še živ. V zadnjih letih se je v Mehiki izgubila sled za več kot 100.000 priseljenci iz različnih srednjeameriških držav. Iz žrtve nasilja se je prelevila v zagovornico človekovih pravic, ki se trudi odkriti resnico o usodi tisočev pogrešanih.
Juan Acevedo je pripadnik ljudstva Triqui iz mehiške zvezne države Oaxaca. Leta 1970 se je preselil v glavno mesto, kjer si je ustvaril družino, obenem pa se že ves čas bori proti rasnemu razlikovanju. Dosegel je, da je staroselska skupnost, v kateri živi 40 družin, kupila zemljišče in si postavila domove. Z ženo se preživljata s trgovinico in skrbita za invalidnega sina.
Jaileth Ibarra je grozila smrt zaradi srčne okvare, a je pravočasno dobila srce darovalca. Z njim živi že leto in pol in se trudi zaživeti običajno življenje, čeprav je po presaditvi ostala brezposelna. Okrevanje ji je tudi pomagalo, da se je pobotala z mamo, ki se prej ni mogla sprijazniti z dejstvom, da je Jaileth sprevrženka.

Questa è la seconda puntata che dedichiamo ai 50 anni della nostra emittente. Dopo il primo numero trasmesso la settimana scorsa, questa volta ci soffermiamo su alcuni personaggi che in vari modi hanno caratterizzato la nostra emittente. Fra gli altri ricordiamo Silvio Stancich che è stato ideatore, conduttore e curatore di numerose trasmissioni di attualità; parliamo di Silvio Odogaso, uno dei pionieri di TV Capodistria, giornalista, sceneggiatore e autore di numerose trasmissioni e svariati documentari, ed infine, incontriamo il giornalista e scrittore, Elio Velan, che per diversi anni ha collaborato con TV Capodistria curando la trasmissione “Parliamo di…”.

Magazinska oddaja o dogodkih in zanimivostih mest na območju Istre in njenih sosednjih pokrajin. Novinarji pripravljajo reportaže o različnih prireditvah, krajih zgodovinskega in arhitekturnega pomena z njihovimi arheološkimi odkritji ter prispevke o znanih osebnostih na področju umetnosti, zgodovine in znanosti.

Regionalni TV program Koper – Capodistria že vrsto let namenja posebno oddajo športnemu dogajanju med zamejci v Italiji. Predhodnica današnje oddaje Športel je bil »Šesti krog« v sezoni 1990/91. Oddaja se je jeseni 1991 preimenovala v Športel, od tedaj je njen redaktor in voditelj Igor Malalan. Športel prihaja v domove zamejcev in tudi številnih gledalcev Slovenije vsak ponedeljek zvečer ob 18.00. V 30 minutah se zvrstijo prispevki s športnih tekmovanj ter pogovori v studiu. V vseh teh letih se je v oddaji zvrstilo veliko število sodelavcev, stalnica pa ostaja Igor Malalan, ki je oddaji dal svoj pečat z uvedbo nekaterih novih rubrik in vodenjem, ki odstopa od običajnih tovrstnih oddaj. Športel pomeni okence v pogovornem jeziku zamejcev in je v skladu z namenom oddaje – odpiranje okna v svet zamejskega športa. Oddajo ureja in vodi Igor Malalan.

18:35
Vreme

Primorska kronika je informativna oddaja, ki ji dajejo značaj aktualnost, verodostojnost in regionalnost. Poročamo o vsem, kar se dogaja na Primorskem, segamo od Pirana pa vse do Bovca. Razvejana dopisniška mreža omogoča, da čutimo utrip krajev, tudi najmanjših. Prav zato lahko življenje v njih slikamo tako prepričljivo in doživeto. Odzivamo se na dnevne dogodke, hkrati pa ves čas razkrivamo in opozarjamo na družbene nepravilnosti. V naši oddaji z veseljem postrežemo tudi z dobrimi novicami, ki lepšajo naš vsakdan in naredijo našo/vašo oddajo skupaj z drugimi vestmi resnično vredno ogleda.

Telegiornale.

Poročila.

Rotocalco sportivo settimanale.
Nella puntata di oggi calcio con il campionato sloveno e con l’Inter matematicamente campione d’Italia, pallamano con la Slovenia qualificata per gli Europei, motomondiale col GP di Spagna e atletica con i Mondiali di staffetta.

Športna tedenska oddaja

Marie-Francoise Devichi, vive a Barbaggio, in Alta Corsica. Nonostante avesse programmato di studiare medicina, la morte prematura della madre l'ha avvicinata al padre, viticoltore, ed ha deciso di portare avanti il suo lavoro. Oggi in Corsica produce diversi tipi di vino, già noti al mercato francese.

Marie-Francoise Devichi, živi v vasici Barbaggio na Korziki. Čeprav je načrtovala študij medicine, jo je zgodnja mamina smrt povezala z očetom vinogradnikom in odločila se je da bo nadaljevala njegovo delo. Danes na Korziki prideluje številne vrste vina, ki so že prepoznavne na francoskem trgu.

Rubrica di approfondimento sui paesi mediterranei.

Poglobljen pregled na mediteranske države.

Tedenska oddaja o umetnosti in kulturi. Gost oddaje je italijanski umetnik Roberto Ghezzi.

Telegiornale.

Dnevnik.

Ad una settimana dal cosiddetto Decreto riaperture, l'Italia guarda con fiducia al futuro, ma gli scogli per superare la crisi economica sono tanti. Alcune categorie devono ancora tenere le serrande abbassate ed altre rischiano di non poter più riaprire. Il punto sulla situazione economica nel Friuli Venezia Giulia.

Tedensko informativna oddaja o aktualnih temah z gosti v studju.

Trasmissione di videomusicali.

Oddaja z videospoti.

Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.

V projektu Inštituta za hmeljarstvo in pivovarstvo Slovenije že tri leta testirajo biorazgradljivo vrvico. Uspešnost opraševanja pomembno vpliva na pridelavo hrane in biotsko pestrost. Ob medonosni čebeli, so zelo učinkoviti tudi divji opraševalci, predvsem čmrlji in čebele samotarke. Propolis, dragocen naravni antibiotik, sodi med primarne čebelje pridelke. Predstavljamo še avstrijskega kmeta, ki išče sodobne rešitve pri trajnostni pridelavi kakovostne hrane.

Regionalni TV program Koper – Capodistria že vrsto let namenja posebno oddajo športnemu dogajanju med zamejci v Italiji. Predhodnica današnje oddaje Športel je bil »Šesti krog« v sezoni 1990/91. Oddaja se je jeseni 1991 preimenovala v Športel, od tedaj je njen redaktor in voditelj Igor Malalan. Športel prihaja v domove zamejcev in tudi številnih gledalcev Slovenije vsak ponedeljek zvečer ob 18.00. V 30 minutah se zvrstijo prispevki s športnih tekmovanj ter pogovori v studiu. V vseh teh letih se je v oddaji zvrstilo veliko število sodelavcev, stalnica pa ostaja Igor Malalan, ki je oddaji dal svoj pečat z uvedbo nekaterih novih rubrik in vodenjem, ki odstopa od običajnih tovrstnih oddaj. Športel pomeni okence v pogovornem jeziku zamejcev in je v skladu z namenom oddaje – odpiranje okna v svet zamejskega športa. Oddajo ureja in vodi Igor Malalan.

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov