Ugotovitve  kriminalistov v preiskavi kažejo na sum hudega zanemarjanja in surovega  ravnanja z otrokom, ki je dlje časa živel v neprimernih razmerah, v  zdravstveno ustanovo pa je bil sprejet s številnimi poškodbami. Foto: Reuters
Ugotovitve kriminalistov v preiskavi kažejo na sum hudega zanemarjanja in surovega ravnanja z otrokom, ki je dlje časa živel v neprimernih razmerah, v zdravstveno ustanovo pa je bil sprejet s številnimi poškodbami. Foto: Reuters


Podrobnosti do vročitve odločbe strankam ne morejo razkriti, na tožilstvu pa so pojasnili, da preiskava očitanih kaznivih dejanj še ni končana. Kriminalisti so mamo umrle deklice in njenega partnerja ovadili zaradi suma hudega zanemarjanja in surovega ravnanja z otrokom ter za povzročitev posebno hudih telesnih poškodb, ki jim je deklica podlegla. Za prvo kaznivo dejanje je zagrožena do petletna zaporna kazen, za drugo pa kazen od pet do 15 let zapora.

Pripor zaradi ponovitvene nevarnosti
Dežurna preiskovalna sodnica kranjskega okrožnega sodišča je zaradi ponovitvene nevarnosti 5. julija odredila pripor zoper oba obdolženca. Kot je opredeljeno v zakonu o kazenskem postopku, sme po sklepu preiskovalnega sodnika biti obdolženec pridržan v priporu največ mesec dni od dneva, ko mu je bila vzeta prostost.

Po tem času sme biti obdolženec pridržan v priporu samo na podlagi sklepa o podaljšanju pripora. O tem odloča senat, ki sme podaljšati pripor za največ dva meseca. Zoper sklep senata je dovoljena pritožba, ki pa ne zadrži njegove izvršitve.

Na kranjskem okrožnem sodišču o podrobnostih glede odločbe senata ne morejo govoriti, dokler ni razvidno, da je bila odločba vročena strankam. Predvidevajo, da bo to do konca tega delovnega tedna.

Preiskava še poteka
Vodja okrožnega državnega tožilstva v Kranju Marija Marinka Jeraj je pojasnila, da v primeru umrle dveletne deklice preiskava še ni končana. Zahteva za preiskavo je bila vložena 7. julija.

Če teče postopek za kaznivo dejanje, za katero je v zakonu predpisana kazen zapora nad pet let, sme v kazenskem postopku senat vrhovnega sodišča podaljšati pripor še za največ tri mesece. V tem času pa mora biti vložena obtožnica, sicer se pripor odpravi in obdolženca izpustijo.