Kapetan Celja Mitja Lotrič je visoko dvignil pokal za naslov državnih prvakov v posebni, maratonski sezoni 2019/20. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani se veselijo odločilnega gola Daria Vizingerja za 2:1 v 64. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

Začetek srečanja pred 500 gledalci v Celju je postregel z dinamično, čeprav taktično previdno predstavo na obeh straneh. Roman Bezjak je že v prvem napadu ogrel dlani Matjaža Rozmana. Na drugi strani je Ivan Božić malo pozneje z glavo za las meril mimo vrat. V 20. minuti je Endri Cekici z neugodnim strelom od daleč precej namučil Rozmana, takoj nato pa se je prijel za zadnjo stegensko mišico. Zamenjal ga je Tomislav Tomić.

Rozman dobil dvoboj z Vukušićem
V 30. minuti je Ante Vukušić ušel domači obrambi in sam pritekel pred Rozmana, a je ta z nogo mojstrsko preprečil zadetek. Žoga je v nadaljevanju akcije v visokem loku zadela zunanji del prečke.

Celjanom remi na derbiju prinesel prvi naslov

Vizinger in Kerin kaznovala napako Bagnacka
Nato pa v 34. minuti vodstvo Celjanov. Macky Bagnack je kot zadnji obrambni igralec nespretno z glavo izbijal žogo, tako da mu jo je ukradel Dario Vizinger, ki je po desni strani prodrl v kazenski prostor in sprožil. Vratar Nejc Vidmar je žogo odbil, a le do Luke Kerina, ki jo je na drugi vratnici pospravil v mrežo.

Vidmar ustavil poskus Kerina
Celjani so imeli novo veliko priložnost v 44. minuti, ko je žoga znova prišla do Kerina, ki je ustrelil, a se je z obrambo izkazal Vidmar. Tako je ostalo pri minimalnem vodstvu domačih. Statistika prvega polčasa. Posest žoge 54:46, skupaj streli 5:2, v okvir vrat 3:2 – vse za domače.

Kerin zadel za vodstvo po napaki Bagnacka

Evrogol Elšnika za izenačenje
Olimpija je v nadaljevanju prevzela pobudo, medtem ko so se Celjani povlekli nekoliko nazaj. In zmajem je v 57. minuti uspelo izenačiti. Na robu kazenskega prostora se je z leve strani za strel odločil Timi Max Elšnik in žogo je s pravim projektilom neubranljivo poslal v desni zgornji kot nemočnega Rozmana. Žoga se je v mrežo odbila od prečke. Zares evrogol.

Vizinger preusmeril smer žogi za novo vodstvo
Olimpija je na krilih zadetka napadala za vodstvo, a v 64. minuti v času premoči doživela hladno prho. Celjani so namreč izpeljali "matno akcijo", v kateri je Nino Pungaršek ustrelil z roba kazenskega prostora, pred vrati pa je smer žogi spremenil Vizinger in ukanil Vidmarja.

Elšnik izenačil na 1:1

Še ena mojstrovina Elšnika za 2:2
Olimpijo je znova v igro vrnil Elšnik. V 75. minuti je na sredini igrišča osvojil žogo, potegnil v protinapad, si izmenjal dvojno podajo, nato pa še z enim izjemnim udarcem v levi zgornji kot Rozmana izenačil na 2:2. Sledila je dramatična končnica, v kateri je Olimpija vse sile usmerila v napad.

Vidmar ubranil poskus Kerina
Na drugi strani je Kerin v 86. minuti sam pritekel pred Vidmarja in imel na nogi zadetek odločitve, a je ljubljanski vratar dobil dvoboj. Malo pozneje je na nasprotni strani veliko priložnost zapravil tudi Vukušić. Tudi v sodnikovem podaljšku je Olimpija pritiskala, a so Celjani vzdržali. Slavje se je lahko začelo ... Statistika: posest žoge 53:47, streli v okvir vrat 7:6 – oboje za Olimpijo, ki je na koncu padla na tretje mesto, saj jo je zaradi boljšega izkupička na medsebojnih tekmah z zmago (4:1) v Kidričevem prehitel Maribor.

Vizinger ukanil Vidmarja za 2:1

Zmaga Maribora v Kidričevem
Maribor je torej s 4:1 premagal Aluminij v gosteh in končal na drugem mestu. Vsi zadetki so padli v drugem polčasu. Mrežo domačih je v 61. minuti z močnim strelom načel Amir Dervišević. Stipe Vrdoljak je hitro izenačil, nato pa je zmagoviti gol v 76. minuti zabil Nemanja Mitrović, ki je zaključil akcijo po prostem strelu Derviševića in podaji Gregorja Bajdeta. Zmago vijoličastih sta do konca potrdila še Bajde in Rok Kronaveter.

Elšnik poskrbel za novo izenačenje

Karničnik v Sežani odločil v 93. minuti
Mura je z 2:1 slavila v Sežani, s čimer je že drugo leto zapored osvojila končno četrto mesto. Prekmurci bodo znova igrali v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Sežanci so na stadionu Rajka Štolfe z golom Erika Salkića (19.) dobili prvi polčas, nato pa so Prekmurci v nadaljevanju uprizorili preobrat. Najprej je Tomi Horvat (65.) izenačil, nato pa je v 93. minuti Žan Karničnik po gneči v kazenskem prostoru zabil odločilni gol.

Zmaga Domžal, remi Brava in Rudarja
Domžale so z 2:1 ugnale Triglav, medtem ko sta se Bravo in Rudar razšla brez zmagovalca (1:1). Deveti Kranjčani se bodo v dveh tekmah z Gorico, prva že v nedeljo, borili za obstanek med elito.

NOGOMET – DRŽAVNO PRVENSTVO

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 36. krog

CELJE – OLIMPIJA 2:2 (1:0)
500; Kerin 34., Vizinger 64.; Elšnik 58., 75.

Celje: Rozman, Kadušić (66./Brecl), Čalušić, Zaletel, Marandici, Pungaršek (66./Plantak), Štravs (85./Novak), Božić (85./ Koritnik), Lotrič, Kerin, Vizinger.

Olimpija: Vidmar, Šme (46./Andrejašič), Bagnack, Samardžić, Pavlović (67./Jurčević), Elšnik, Ostrc (46./Knežević), Savić, Bezjak (71./Lupeta), Cekici (25./Tomić), Vukušić, Andrejašič.

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

Na tekmi v Kidričevem (1:4) se je od dresa Maribora po desetih letih poslovil branilec Aleksander Rajčević, ki je z vijoličastimi osvojil trinajst trofej, dvakrat je z njimi igral v Ligi prvakov in trikrat v Ligi Evropa. 33-letni Rajčević je za vijoličaste zbral 302 nastopa. V spomin na vse te trenutke je Maribor upokojil številko 26 za naslednjih 10 let. Rajčević je sicer zelenico zapustil v deseti minuti srečanja. Foto: NK Maribor

BRAVO – RUDAR 1:1 (0:1)
200; Arafat Mensah 90.; Vošnjak 23.

Bravo: Vekić, Brekalo, Španring, Drkušić (65./Žinko), Kancilija (54./Mensah), M. Matko (65./Ihbeisheh), A. Matko, Agboyi, Ogrinec, Kramarič, Baturina.

Rudar Velenje: Radan, Pušaver, Vošnjak, Kašnik, Krefl, Jovanovič, Panadić (90./Turinek), Trifković (78./Bižintin), Jovan ( 46./Kitek), Črnčič, Kuzmanović.

Sodnik: Silvo Borošak (Spodnji Duplek)

CB24 TABOR SEŽANA – MURA 1:2 (1:0)
250; Salkić 19.; Horvat 65., Karničnik 93.

CB24 Tabor Sežana: Rener, Yameogo, Azinović, Nemanić, Kouao, Sever (78./Agnoletti), Grobry, Mihaljević (42./Vukelić), Salkić, Babić, Laukžemis.

Mura: Zalokar, Karničnik, Kaučič, Gorenc, Šturm, Maruško, Horvat, Brkić (74./T. Cipot), Filipović, Šušnjara (65./Kouter), Maroša.

Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)