Daniel Ricciardo je letošnje svetovno prvenstvo v formuli ena sklenil na tretjem mestu. Foto: EPA

Sezona je dolga, na njen razplet lahko vpliva veliko dejavnikov, a menim, da sem sposoben osvojiti naslov, če se mi bo ponudila priložnost in če bom imel na voljo dovolj dober dirkalnik.

Daniel Ricciardo
Ricciardo bo po odhodu Sebastiana Vettla v Ferrari v novi sezoni točke za Red Bull zbiral skupaj z Danilom Kvjatom. Foto: EPA

Avstralec je bil letos edini dirkač poleg mercedesov, ki je stopil na najvišjo stopničko. Zmagal je na dirkah za VN Kanade, VN Madžarske in VN Belgije, moštvenega kolega in štirikratnega svetovnega prvaka Sebastiana Vettla je popolnoma zasenčil.

Karavani kraljice motošporta se je pridružil leta 2011, v prvih treh sezonah je osvojil 30 točk, letos jih je z Red Bullom zbral 238 in prvenstvo je končal na odličnem 3. mestu. Vsekakor dobri obeti za prihodnost.

Letos dokazal, da je zmagovalec
"Prepričan sem, da lahko osvojim naslov svetovnega prvaka," je dejal 25-letnik, ki bo v naslednji sezoni za Red Bull dirkal z Danilom Kvjatom. "Sezona je dolga, na njen razplet lahko vpliva veliko dejavnikov, a menim, da sem sposoben osvojiti naslov, če se mi bo ponudila priložnost in če bom imel na voljo dovolj dober dirkalnik," je še dejal. Dodal je: "Letos sem dokazal, da sem zmagovalec, da lahko dirkam na čelu kolone in da lahko kljubujem pritisku."

V Milton Keynesu želijo znova na vrh
Pri Red Bullu želijo vnovič stopiti na konstruktorski tron. Po štirih sezonah vladavine so letošnjo sezono sklenili na drugem mestu, kar 296 točk za vodilnim Mercedesom. "Ne morem reči, da je ekipa jezna, a letos je izgubila prvo mesto v konstruktorskem seštevku. Zdaj smo še bolj osredotočeni na vrnitev na vrh. Verjamem, da so moji fantje precej bolj osredotočeni na končni cilj kot drugi," je sklenil.